MGOPK Kozieglowy » Program „Niepodległa”

Program „Niepodległa”

„W drodze do Wolnej Polski” projekt dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

www.niepodlegla.gov.pl

„W drodze do Wolnej Polski”

     Od 23 maja 2018r. do 20 listopada 2018r. Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury  jest realizatorem projektu  pt. „W drodze do Wolnej Polski” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

      W drodze do Wolnej Polski, to cykl działań edukacyjnych i integracyjnych angażujących społeczność,
od najmłodszego do najstarszego mieszkańca, Gminy i Miasta Koziegłowy we wspólne świętowanie, mających na celu upowszechnienie i kultywowanie wiedzy historycznej dotyczącej stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Najmłodszych i seniorów zaprosimy do „Bajkowego pociągu do wolności”
na zajęcia łączące elementy spektaklu lalkowego i interaktywnych warsztatów teatralnych w Bibliotece Publicznej w Koziegłowach, a podczas warsztatów rękodzieła wykonają z filcu zakładki i okładki do książek ozdobione symbolami narodowymi. W plenerze odbędzie się parada historyczna z udziałem grup rekonstrukcji historycznych przedstawiających polskie formacje zbrojne na przestrzeni XX wieku oraz utworzony obóz wojskowy, edukacyjny z umundurowaniem i ciężkim sprzętem. Finałem projektu będzie Festiwal pieśni patriotycznych i uroczysty koncert, który odbędzie się 11 listopada 2018r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach.

 

„Bajkowy pociąg do wolności” już ruszył !
Warsztaty z Agnieszką Raj-Kubat to początek wspaniałej przygody teatralnej dla naszych uczestników projektu „W drodze do Wolnej Polski”dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Pani Agnieszka Raj-Kubat (aktorka, reżyser, scenarzysta) jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, studiów podyplomowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych oraz dyplomowanym aktorem dramatyczny przy Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Swój talent aktorski, reżyserski oraz nauczycielski z powodzeniem realizuje podczas zajęć teatralnych z dziećmi oraz dorosłymi, co potwierdzają uczestnicy naszych zajęć. W działaniach wspiera nas animatorka pani Joanna Kozieł, która na co dzień pracuje z dziećmi w Centrum Helen Doron  w Myszkowie.  Pora wakacyjna nie przeszkadza naszym uczestnikom. Relaks i dobra zabawa, a do tego fachowa wiedza.

 Bieżące informacje o projekcie i terminy kolejnych zajęć podajemy na Facebooku Biblioteki Publicznej w Koziegłowach. Zapraszamy !

Warsztaty edukacyjne i rękodzielnicze- filcowe zakładki i okładki do książek z elementami symboli narodowych dla dzieci i seniorów

Z filcu można wykonać wiele wspaniałych ozdób, wystarczy trochę inwencji twórczej i dobry instruktor. Przekonali się już o tym uczestnicy projektu „W drodze do Wolnej Polski” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Z warsztatami edukacyjnymi rękodzieła z filcu, biblioteka odwiedziła Sołeckie Centrum Kultury, działające przy MGOPK,  gdzie dzieci i seniorzy wykonywali filcowe zakładki  z elementami symboli narodowych. Zajęcia, które pozwalają na zdobycie nie tylko umiejętności manualnych, ale również wiedzy historycznej, prowadzi instruktorka, polonistka, pani Ania Bańdo, która od lat tworzy piękną galanterię  z filcu.

Warsztaty edukacyjne i rękodzielnicze- filcowe zakładki i okładki do książek z elementami symboli narodowych dla dzieci i seniorów , mają pokazać dlaczego poznawanie historii i symboli narodowych jest dla nas Polaków tak ważne. A głośnie czytanie dowcipnych opowiadań  Zofii Staneckiej „Nasza paczka i niepodległość”, nie tylko bawią, ale też ułatwiają uczestnikom zrozumienie, jakie wartości związane są związane ze świętami, które obchodzimy 11 listopada, 1,2 i 3 maja, 4 czerwca i 15 sierpnia.