Zielony Domek

O nas

Świetlica w Cynkowie rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku razem z reaktywowaną po kilkuletniej przerwie Biblioteką Publiczną z inicjatywy obecnie przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Joanny Kołodziejczyk i ówczesnej dyrektor MGOPK mgr T. Żarskiej.

Obecnie świetlica swą siedzibę ma w „Zielonym Domku” na ul. Strażackiej. W listopadzie 2010 roku odbyło się uroczyste otwarcie odnowionych pomieszczeń środowiskowych dla lokalnej społeczności, dla małych i dużych mieszkańców Cynkowa, sportowców CKW Mała Panew, gospodyń z KGW oraz Rady Sołeckiej.

Takiej świetlicy można pozazdrościć – nowe stoły i krzesła, wyposażone pomieszczenia kuchenne i sanitarne. Świetlica również wyposażona jest w różnorodne pomoce dydaktyczne, komputery, sprzęt audio-wideo, piłkarzyki, gry planszowe, sprzęt sportowy.

 

Zajęcia

Na świetlicy organizowane są różnorodne zajęcia dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcze dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci i młodzieży m.in. kształtowania prawidłowych relacji i umiejętności współdziałania w grupie, przestrzegania przyjętych reguł.

Poprzez zabawy psychoedukacyjne na bieżąco budujemy fundamenty przyjaźni, zaufania, prezentujemy swoje myśli w różnorodnych formach gier i zabaw dydaktycznych.

 

– Promujemy aktywny i higieniczny tryb życia poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne, zajęcia w plenerze, wycieczki rowerowe. Organizujemy międzyświetlicowe turnieje sportowe.

– Przyjemnie spędzamy czas przy ognisku ze śpiewem, a także podczas nocy na świetlicy.

– Organizujemy różnorodne konkursy czytelnicze, plastyczno-techniczne, sportowe.

– Przygotowujemy i prezentujemy tańce nowoczesne, rozwijamy talenty teatralne.

– Bierzemy udział w warsztatach szachowych.

– Przygotowujemy się do organizacji Gminnego Dnia Dziecka.

– Dbamy o porządek w najbliższym otoczeniu, na świetlicy, wokół świetlicy, boiska sportowego.

– Uczymy się udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

– Organizujemy zajęcia kulinarne.

Świetlica Środowiskowa od lat współpracuje z miejscową szkołą. Włącza się w przygotowywanie wspólnej Wigilii, Biesiady Noworocznej, Dnia Sportu, bierze udział w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Wspólnie organizujemy Andrzejki, dyskotekę Walentynkową. W porozumieniu ze szkołą i rodzicami, przez cały rok szkolny organizowana jest pomoc dzieciom  w nauce.

Świetlica współpracuje również z MGOPK w Koziegłowach – podopieczni uczestniczą we wszystkich organizowanych wydarzeniach w czasie ferii zimowych i wakacji.

 Instruktor kulturalno-wychowawczy: mgr Danuta Bajor

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek         15­00 – 1900