Przebojowa Ekipa

Informacje o Świetlicy  w Mzykach

O Nas…

Świetlica w Mzykach mieści się przy ulicy Szkolnej 27.
Powstała w grudniu 2005 roku z inicjatywy ówczesnej dyrektor MGOPK w Koziegłowach – mgr Teresy Żarskiej, motywowanej do podjęcia takiej decyzji przez lokalne środowisko reprezentowane przez sołtys Mzyk, Bożenę Konopka.
Od  1960 do 1994 roku w budynku obecnej Świetlicy mieściła się  Szkoła Podstawowa . W latach późniejszych budynek nie pełnił żadnej istotnej funkcji społecznej, jednak z  uwagi na to, iż potrzeb było sporo, mieszkańcy miejscowości niejednokrotnie  prosili o możliwość odpowiedniego wykorzystania istniejącego  budynku.
W maju 2006 roku podczas Kanonicznej Wizytacji  Parafii, w obecności dzieci i ich rodziców a także lokalnych władz, Świetlicę uroczyście poświęcił J.E. Ks. Bp Antoni Długosz.
Obecnie  budynek Świetlicy służy dzieciom, młodzieży ,KGW i OSP Mzyki.

 Priorytetem Świetlicy jest przede wszystkim dobro młodego człowieka, kształtowanie w nim pozytywnych wzorów, wartości, norm. Wychowanek zawsze może liczyć na rozmowę z wychowawcą, a co za tym idzie, czerpać pomoc i korzyści z udzielanych rad.

Świetlica pomaga w realizacji funkcji  wychowawczych i opiekuńczych poprzez rozmaite oddziaływania, takie  jak wyjazdy, wycieczki, spacery po okolicy, przejażdżki rowerowe, zajęcia kulinarne, rozgrywki sportowe, zajęcia ruchowe, odrabianie lekcji oraz międzyświetlicowe zajęcia integracyjne.

Organizujemy m.in.
* Jasełka
* Dzień Matki
* Dzień Dziecka
* Andrzejki
* Walentynki
* Dzień Kobiet
* Ogniska

Do dyspozycji naszych wychowanków jest:
– tenis stołowy
– bilard
– gry planszowe
– plac zabaw i boisko sportowe
– komputer

Świetlica czynna jest w dniach:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 16:00 – 20:00.

W każdy wtorek o godz 18:00  odbywają się zajęcia szachowe.