,,Niezwykły tydzień” w Pracowni Orange

Od 3 do 8. października w Lgocie Mokrzesz obchodziliśmy Tydzień Pracowni Orange, akcję zainicjowaną jak zwykle przez Fundację Orange. Było to dla nas sześć dni intensywnej pracy zespołowej, a zarazem sześć dni super zabawy. Każdego dnia, krok po kroku realizowaliśmy wcześniej ustalony plan działania, na który składały się liczne warsztaty i spotkania tematyczne, prowadzone przez opiekuna pracowni Ninę Kulak- Frączek oraz zaproszonych gości.

Nasza pracownia stała się miejscem spotkań różnych organizacji, gdy potrzeba zmienia się w pracownię plastyczną, kuchnię lub azyl dla pragnących chwili wytchnienia. Tak też było w trakcie trwania Tygodnia Pracowni Orange. Razem z dziećmi bawiliśmy się tworząc kolorowe aniołki z modeliny na szczęście oraz własnoręcznie ozdabiając niezwykłymi wzorami materiałowe torby na zakupy.

Dzięki współpracy nawiązanej z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie udało nam się 6. października zorganizować międzypokoleniowe warsztaty pt. „Obrazy malowane plasteliną”, które poprowadziła pani Małgorzata Chebel. Naszą Pracownię Orange odwiedzili także w tym czasie niezwykli goście. Biblioteczne chochliki (członkinie KUTW) w asyście prawdziwego rycerza pasowały dzieci uczęszczające na co dzień do pracowni oraz naszych gości dzieci ze świetlicy w Lgocie Górnej, na czytelników Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Koziegłowy. Uczestnicy spotkania otrzymali z rąk pani dyrektor Renaty Garleja dyplomy potwierdzające fakt pasowania. Drugimi gośćmi, którzy do nas przybyli, byli ratownicy medyczni, panowie Leszek Kania i Marcel Kolasa, którzy przeprowadzili w pracowni szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po tym spotkaniu uczestnicy wyszli bogatsi nie tylko o wiedzę z zakresu szybkiego reagowania w nagłych wypadkach, ale także każda osoba otrzymała gadżet w postaci podręcznej apteczki ufundowanej przez liderkę pracowni Bożenę Kolasa.

Zwieńczeniem intensywnego tygodnia pracy i nagrodą dla nas było sobotnie ognisko z kiełbaskami oraz potańcówka. Razem z dziećmi w piątkowe popołudnie w trakcie szybkich warsztatów kulinarnych, upiekliśmy ciasto na sobotnią imprezę. Wprawdzie był to murzynek, ale dla nas był to symboliczny tort. Nasza pracownia w październiku skończyła roczek. W trakcie tego roku dokonaliśmy razem wielu niezwykłych rzeczy, które służą całej naszej społeczności.

Przez ten tydzień staraliśmy się dobrze wykorzystać wszelkie możliwości jakie daje nam nasze „pomarańczowe gniazdko”.

Dziękujemy wszystkim stałym bywalcom naszej pracowni oraz gościom, którzy razem z nami świętowali Tydzień Pracowni Orange.