„Ogród tworzy się przez całe życie”

 

Wiosna już za progiem, coraz cieplejsze dni sprawiają, że chętnie przebywamy na świeżym powietrzu wśród zieleni i kwitnących kwiatów.

 Cieszy nas piękno przyrody budzącej się do życia i wśród tego My z naszym własnym kawałkiem raju.

23 kwietnia Pracownia Artystyczna ,,Pod Koziołkami” działająca w Domu Kultury w Koziegłowach  wyszła naprzeciw zapotrzebowaniu i zorganizowała warsztaty ogrodnicze.

Osoby, które przybyły na spotkanie zgłębiły wiedzę dotyczącą zakładania ogrodu, nasadzania kwiatów i krzewów. Dowiedziały się jak pielęgnować rośliny aby cieszyły Nas przez długie lata.

Wykład i profesjonalna prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Dominikę Puszczewicz ze Szkółki drzew i krzewów ,,Natura & Człowiek”

z Koziegłów  rozbudziła zainteresowanie i sprawiła ożywioną dyskusję wśród uczestników. Mamy nadzieję, że wyszła naprzeciw oczekiwaniom wszystkich zgromadzonych.

Zgodnie z zgłoszonymi potrzebami uczestników w przyszłości odbędą się warsztaty tematyczne dotyczące wyspecjalizowanych działów np. pielęgnacja iglaków, pielęgnacja kwiatów kwitnących, roślin kwaśnolubnych itp.

 Cieszy nas fakt, że mieszkańcy naszej gminy są zainteresowani i pragną zdobywać wiedzę z zakresu ogrodnictwa.

Pracownia Artystyczna ,,Pod Koziołkami” na pewno zorganizuje nowy cykl spotkań dla wszystkich  pasjonatów architektury ogrodów.