Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku na Olimpiadzie w Łazach

Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku na Olimpiadzie w Łazach

VIII OLIMPIADA SPORTOWA UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU
I ORGANIZACJI SENIORALNYCH „TRZECI WIEK NA START” Łazy 2016

W sobotę 21 maja, nad Zalewem Mitręga w Łazach, po raz VIII zapłonął  znicz olimpijski, który rozpoczął Olimpiadę Sportową Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na start”.
Olimpiada w Łazach jest największą imprezą sportową seniorów w województwie, Polsce
i Europie. Wpisuje się ona doskonale w nowoczesną politykę senioralną oraz przypadające w tym roku obchody 120 ROCZNICY NOWOŻYTNYCH LETNICH IGRZYSK OLIMPIJSKICH.

O medale walczyło około 1000  zawodników z całej Polski ( od morza – Kołobrzeg, po Tatry – Cieszyn, Bielsko Biała, od zachodu – Polkowice, po wschód – Rzeszów, Przemyśl, Lublin ) oraz z Wiednia i dwie drużyny z Ukrainy. To ponad 2000 uczestników.
Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, po raz trzeci uczestniczył w tym sportowym wydarzeniu. Na starcie stanęło 10 zawodników z KUTW, w różnych konkurencjach : biegi na 60 i 200 m., pchniecie kulą, przełaje rowerowe, boule, strzelanie i łucznictwo. W tym roku mamy dwa medale, srebro
w przełajach ( Andrzej Bubel)  i brąz w biegu na 60m. ( Bożena Kolasa), 4 miejsce  w biegu na 60m mężczyzn    ( Marian Chojnacki), 5 był Jan Machowski w biegu na 200m., 8 miejsce w pchnięciu kulą
( Barbara Pakuła). Bardzo dobrze spisali  również pozostali zawodnicy: Wacław Flacha( pchniecie kulą), Irena Grzybek ( bule), Andrzej Stodółkiewicz ( turniej łuczniczy), Marian Kuźba ( karabin pneumatyczny oraz  Veysel Gul ( pistolet pneumatyczny).
„Z roku na rok jest coraz lepiej. W  naszym Uniwersytecie stawiamy na aktywność ruchową, chodzimy z kijkami, jeździmy na rowerach, biegamy  i tańczymy. We wrześniu wyjeżdżamy do Ojcowa, gdzie mamy zaplanowany rajd na wyznaczonych szlakach dla  pieszych po okolicach Ojcowskiego Parku Narodowego w ramach zadania publicznego, dofinansowanego przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy ,”Wspieranie i upowszechnianie różnorodnych form aktywności sportowej dla dorosłych” pn. Wygrać z czasem na sportowo – mówi prezes KUTW, Grażyna Kuźba.