„Wakacyjna Akademia Wolnego Czasu”

1.07.2020

 

W lipcu br. w MGOPK w Koziegłowach odbyła się „Wakacyjna Akademia Wolnego Czasu”

W jej ramach dzieci ze Świetlic zrzeszonych przy MGOPK w Koziegłowach, ale nie tylko (dzieci z Gminy Koziegłowy) mogły skorzystać z szeregu warsztatów artystycznych, plastycznych czy zręcznościowych.

Zajęcia rozpoczęliśmy grami i zabawami integracyjnymi, dzięki którym uczestnicy mogli się lepiej poznać i zapamiętać imiona swoich kolegów i koleżanek . Odbyła się również pogadanka na temat pandemii Covid-19, zagrożeń z nią związanych oraz omówiliśmy szczegółowo zasady bezpiecznego zachowania podczas warsztatów. Organizatorzy ze swej strony zadbali również o to, by uczestnicy jak najwięcej czasu spędzili na świeżym powietrzu.

Ponadto z uwagi na wprowadzoną Wewnętrzna procedurę Bezpieczeństwa dotyczącą zapobiegania i przeciwdziałania Covid-19 na terenie MGOPK w Koziegłowach prowadzono warsztaty tematyczne: „Nitki, niteczki, sznureczki”- artystyczna biżuteria, „Piękne dłonie”- warsztaty manicure, „Warsztaty z bańkami mydlanymi”, „Młody konstruktor”- sprytne pomysły plastyczne ze słomek, ”Zabawa z kredą”- kolorowy świat asfaltu, czy zajęcia plastyczne t.j: „Kolory Lata”, „Pocztówka z wakacji”, „Moje ulubione warzywa i owoce”, „Mój ulubiony bohater bajkowy”.

Odbyły się także „Podchody” w plenerze, „Retro zabawy”, „Mam talent”, „Kalambury” oraz „Mini Szansa na sukces”.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, nie brakowało im pomysłów i inspiracji do nowych wyzwań.

W tym miejscu tez chcieliby podziękować składamy podziękowania za pomoc w opiece nad dziećmi 2 wolontariuszkom: Oliwii i Paulinie.

Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i wesołych wakacji”- Renata Garleja Dyrektor MGOPK w Koziegłowach.