Łyk(o) tradycji

Łyk(o) tradycji

To tytuł projektu, skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Koziegłowy. Autorem jest Koło Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki” z Koziegłów, który jest realizowany od maja do października 2020 r.

,,Łyk(o) tradycji „nawiązuje do dziedzictwa kulturowego ziemi koziegłowskiej, jego rękodzieła wiórowego. Wyroby wiórowe: kwiaty, kapelusze, koguciki są charakterystycznymi elementami rozpoznawalnymi w kraju i za granicą. To bogata historia, która na przestrzeni dziesiątek lat kształtowała życie gospodarcze, kulturowe i handlowe mieszkańców Gminy. Dzisiaj stanowi o tożsamości mieszkańców, jednak już w mocno okrojonej i zapomnianej formie.

Projekt zakłada realizację warsztatów rękodzielniczych na których uczestnicy zapoznają się z historią rękodzieła, wzornictwem oraz własnoręcznie wykonają ozdoby wiórowe min. Orła Białego , będzie to miniatura 3 metrowego Orła jaki uczestniczył w 2019 r. w Biało- Czerwonej Paradzie w Warszawie. Wśród uczestników warsztatów przeprowadzone będą również dwa konkursy z nagrodami. Spotkania warsztatowe umilone będą występami członkiń Koła Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki” oraz słodkimi poczęstunkami. Z materiałów dokumentujących spotkania warsztatowe i spotkania z rękodzielnikami powstanie bogata dokumentacja fotograficzna i filmowa, która pozwoli na opracowanie folderu i filmu promującego dziedzictwo rękodzielnicze Koziegłów.

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach, dodatkowe informację i zapisy Koło Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki” numer telefonu 601 93 34 45