I Gala Taneczna

2.03.2020

1 marca 2020 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Koziegłowach odbyła się I Gala Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

Organizatorami imprezy byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach oraz Szkoła Tańca Dobrowolscy z Częstochowy.

Na parkiecie podczas I Gali wystartowało prawie 200 par z 44 klubów z całej Polski m.in. z całego województwa śląskiego, Krakowa, Wrocławia, Opola, Łodzi Rzeszowa i innych miast.

Poziom konkursu był na bardzo wysokim poziomie, tancerze walczyli o puchary i nagrody pieniężne.

Nagrody dla zwycięskich par zostały rozdane przez Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczkę oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Panią Renatę Garleję.

Zmagania taneczne odbywały się na sali sportowej Zespołu Szkół w Koziegłowach i przebiegały w kilku blokach. Publiczność była zachwycona artyzmem, ruchem, przepięknymi strojami wykonawców.

W międzyczasie odbyły się również pokazy tańca Szkoły Dobrowolskich.

Szczegółowe wyniki konkursu można znaleźć pod linkiem:

https://baza.taniec.pl/?v=turnieje_pary&w=4480

Dziękujemy Szkole Dobrowolskich za zorganizowanie tak podniosłego wydarzenia. Był to dla nas zaszczyt że mogliśmy współuczestniczyć w takim przedsięwzięciu.

Składamy również serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach Karolinie Miklas za udostępnienie sali i udaną współpracę.

To wydarzenie nie mogło by się odbyć dzięki naszym zacnym sponsorom, którzy wspierali nas rzeczowo i finansowo, a są to:

 

Duża frekwencja oraz pozytywne opinie publiczności świadczą o zapotrzebowaniu społecznym na taki charakter imprez. Jest to dla organizatora bardzo cenna informacja i mobilizacja do tworzenia takich przedsięwzięć.

Z uwagi na tak dobrą współpracę ze Szkołą Dobrowolskich zostanie zorganizowana w MGOPK w Koziegłowach nauka tańca towarzyskiego dla dzieci w dwóch grupach wiekowych Roztańczone brzdące (3-5 lat) oraz Roztańczone Maluchy (6-8 lat), na które już teraz serdecznie zapraszamy chętne dzieci.