Wernisaż – Wystawa Fotografii Katarzyny Letkiewicz

6.03.2020

 

6 marca 2020 r. – w czwarty dzień Wiosny Kobiet Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej z Wojsławic zaprosił na wernisaż Katarzyny Lutkiewicz.

Galeria PromoArte zgromadziła w ten dzień wiele osób które z wielką pasją i zainteresowaniem obejrzeli wystawę fotografii autorki.

Katarzyna Letkiewicz, jako pedagog specjalny, pragnie przełamać barierę milczenia i ukazać kobiecość Tych, które często traktowane są jako aseksualne. Wystawa, zwraca uwagę na to, że płeć jest kategorią nadrzędną, a pewne jej atrybuty manifestują się bez względu na różne utrudnienia. Subtelne, podkreślające urodę i charyzmę modelek ujęcia są ucztą dla zmysłów oraz ważnym głosem w społecznej dyskusji na temat związany z seksualnością osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Prace autorki zdradzają niezwykły sposób postrzegania drugiego człowieka, który cechuje się nieskończonym pragnieniem odkrywania piękna i wydobywania z człowieka tego, co jest w nim najlepsze.