„ Artystyczne Warsztaty Zimowe” w MGOPK

13-24. 01. 2020

Na czas ferii od 13 do 24 stycznia Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przygotował program zajęć dla dzieci z Gminy Koziegłowy.

Już od kilku lat cykl warsztatowy pod nazwą „ Artystyczne Warsztaty Zimowe” w MGOPK cieszy się dużym powodzeniem. W programie znalazły się różnorodne propozycje , a były to: warsztaty , plastyczne, czy zręcznościowe. Dzieci pracowały z ochotą i z ciekawością podchodziły do każdego tematu, ponieważ z niektórymi technikami miały styczność pierwszy raz, a że ferie przypadły w tym roku przed Dniem Babci i Dziadka dodatkową atrakcją była możliwość zabrania do domu zrobionych przez siebie prac jako upominków dla Nich.

Dla wszystkich fanów kinematografii przygotowano ,,Filmowe opowieści”.

Codziennie w godzinach porannych dzieci mogły zobaczyć bohaterów swoich ulubionych bajek.

Niebywałą atrakcją był wyjazd do Parku Wodnego w Łazach. Ponad dwie godziny wodnego szaleństwa, śmiechu i zabawy sprawiły wiele radości dzieciom i ich opiekunom.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się warsztaty kulinarne „ Promujemy zdrowy styl życia” przeprowadzone przez Panią Iwonę Chmurzewską z ŚODR- oddz. Myszków. Dzieciaki ochoczo przystąpiły do dzieła i powstały prawdziwe arcydzieła kulinarne, które później równie ochoczo zostały zjedzone.

Koziegłowy odwiedziły także Panie z Myszkowskiego Sanepidu, które przygotowały dla dzieci konkurs plastyczny z licznymi nagrodami.

Aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej zabraliśmy je z wizytą w Fitnes Club MEDY GYM. Do naszej dyspozycji były bieżnie, rowerki i sprzęt treningowy.

Składamy w tym miejscu podziękowania Państwu Dianie i Mateuszowi Kolasie za poświęcony naszym milusińskim czas.

Ferie zakończyły się w piątek spotkaniem z Państwową Inspekcją Pracy w Katowicach, Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i KRUS-em w Myszkowie,które to organizacje przygotowały dla podopiecznych MGOPK konkurs plastyczny pt. ,,Bezpieczne ferie” . Konkurs poruszał temat zachowania bezpieczeństwa w różnych, życiowych sytuacjach. Wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne nawiązujące do tematu prelekcji, które następnie zostały nagrodzone .

Podsumowując: Tegoroczny program „ Artystycznych Warsztatów Zimowych” był skierowany do dzieci, które ferie spędzały w naszej Gminie. Przez dwa tygodnie MGOPK w Koziegłowach zapewnił wszystkim swoim podopiecznym różne i ciekawe formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony, gdzie w najbliższym czasie pojawią się na pewno nowe pomysły na ciekawe i inspirujące warsztaty.