Koncert Noworoczny

12.01.2019

 

W niedzielę 12 stycznia na scenie widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się dla mieszkańców Koncert Noworoczny, pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy p. Jacka Ślęczki oraz 28 Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze w trakcie Koncertu prowadzili licytację, a ogólna kwota zebrane w tym roku na terenie Gminy to ponad 27 tysięcy złotych.

Koncert Noworoczny jest okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego grup pracujących w Domu Kultury.

Koncert otworzyła Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów, która pod batutą kapelmistrza Henryka Nowaka wykonała wiązankę melodii tanecznych.

Soliści ze Studia Piosenki , prowadzonego przez panią Annę Łuszczyk- Matyja : Karolina Garleja, Igor Jerz, Wiktoria Konieczniak, Klaudia Jagoda wykonali brawurowo kilka znakomitych pastorałek i piosenek. Przy tej okazji należy podkreślić, że młodzi wykonawcy w licznych przeglądach i konkursach zdobywają nagrody i wyróżnienia. Na scenie zaprezentowały się również: Angelika Krajewska, Diana Kolasa i Weronika Radosz. Śpiewające Panie, którym muzyka w sercu gra.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowały dzieci: Nadia Żak i Wojciech Tyrała, przygotowane pod kierunkiem pani Beaty Kaim.

Radosny nastrój koncertu udzielił się wszystkim zgromadzonym.

W dalszej części programu wystąpił Gminny Zespół Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy”. Były kolędy, tańce śląskie i staropolskim obyczajem dostojny Polonez. Program został przygotowany przez instruktorów: p Beatę Gwardyś, Annę Łuszczyk – Matyja oraz Mirosława Naturalnego.

Zespół Regionalny ,,Złoty Kłos” ze Starej Huty i Zespół Śpiewaczy ,,Lgoczanki” z Lgoty Górnej, przygotowany przez Zbigniewa Konieczniaka wykonały dla publiczności znane, lubiane kolędy.

Ten świąteczny akcent podtrzymała młodzież z Ogniska Muzycznego: Karolina Garleja i Arkadiusz Bielecki , prowadzonego przez Bartłomieja Chylę wykonując kolędy na gitarę i afrykański bęben.

Na zakończenie programy wystąpił Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, prezentują się w tanecznym show.

Tradycyjnie podczas Koncertu Noworocznego ogłoszono wyniki konkursu ,,Zaczarowana Choinka”. Konkurs jest przeprowadzany wśród Świetlic działających na terenie Gminy. Zwycięskie oraz wyróżnione Świetlice otrzymały nagrody pieniężne sfinansowane przez Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach.