Eksperymenty plastyczne-warsztaty

Taki tytuł nosi cykl warsztatów plastycznych zorganizowanych przez Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach i grupę nieformalną Koło Aktywnych Kobiet z Lgoty Mokrzesz. Warsztaty są skierowane dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Spotkania odbywają się raz w tygodniu a efekt pracy będzie można obejrzeć podczas podsumowania projektu w grudniu oglądając wystawę prac w Galerii Promo Arte w Koziegłowach.

Zajęcia są bezpłatne, uczestniczy w nich 12 dzieci. Każde spotkanie przenosi dzieci w niezwykły świat barw, światła, cieni. Do tej pory rysowały piórkiem i tuszem, poznawały możliwości wyrazowe kreski poprzez rysowanie miękkim ołówkiem i węglem, poznały technikę akwareli. Przed nami jeszcze spotkania poświęcone gamom barw , kontrastom, fakturom. Dzieci poznają kolejne techniki malarskie (suche i tłuste pastele, mozaika, sgraffito, akryle) i graficzne (monotypia, druk strukturalny, druk z płyt glinianych).

Zajęcia dostosowane są do możliwości i zainteresowań dzieci. W czasie każdego spotkania dzieci mają możliwość eksperymentowania z materiałami i narzędziami.

Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych -ODL w Zawierciu i Gminę Koziegłowy.