II Sąsiedzki Festiwal Ciast w Postępie

3.08.2019r.

Dnia 3 sierpnia 2019 r. w Ośrodku Rekreacji w Postępie odbył się II Sąsiedzki Festiwal Ciast pod tytułem „Ciasto i kawa dla mojego sąsiada” pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy p. Jacka Ślęczki.

Imprezę rozpoczął występ Kapeli Biesiadnej Józefa Ślusarza, który swoimi przyśpiewkami umilił czas publiczności.

Następnie odbyła się kolejna edycja Konkursu na wypiek domowych ciast, który odbywa się w wielu miejscowościach naszej Gminy. W Postępie w konkursie wzięło udział 5 pań chcących pochwalić się swoimi kulinarnymi zdolnościami. Jury w składzie Ewa Ludwig, Halina Oleksiak, Arleta Piskorska, Arkadiusz Ząbski ocenili zgłoszone ciasta biorąc pod uwagę przede wszystkim dobór produktów z których były wykonane, walory smakowe oraz oryginalność i estetykę. Sędziowie mieli trudny wybór, gdyż wszystkie słodkości zasługiwały na miano tego najlepszego. Niemniej, po długiej naradzie i ocenie ogłosili, iż zwycięskie ciasto czyli I miejsce zajęła Pani Jolanta Niemczyk, a był to „Tiramisu na biszkopcie”. Również doskonały wypiek i II miejsce zyskał „Sernik” Pani Anety Jagody. III miejsce – „Wenus” – upieczony przez Panią Marię Wałdoch. Jury przyznało IV miejsce Pani Urszuli Urbańczyk za ”Ciasto wiśniowe z serem”, natomiast miejsce V zyskał „Tort czekoladowo-miętowy” upieczony przez Alinę Dłubałę.

Po oficjalnym wręczeniu nagród nastąpiła degustacja wszystkich ocenianych ciast, które rozeszły się w mgnieniu oka. Wypieki przyrządzone przez nasze Panie okazały się nie lada rarytasem i rozkoszą dla podniebienia.

 W trakcie imprezy za 30 letni okres „sołtysowania” w Postępie został uhonorowany Pan Stanisław Oleksiak, który otrzymał list gratulacyjny od Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy p. Jacka Ślęczki.

Podziękowanie dla Sołtysa złożył również Sekretarz GiM p. Krzysztof Bąk a także Radny GiM p. Wojciech Chrapek, Rada Sołecka oraz mieszkańcy wsi.

Za udział w gminnym turnieju sołectw członkom drużyny wręczono dyplomy i upominki.

Podczas festynu odbyła się również projekcja filmu „Postęp – wczoraj i dziś” czyli krótka prezentacja o zmieniającej się z upływem lat wsi.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Eminens.

Organizatorzy składają specjalne podziękowanie za dostarczone produkty firmie WITAMINA – państwu Małgorzacie i Sławomirowi Budek oraz zakładom JUROF i JURAJSKA.

Zdjęcia opublikowane dzięki uprzejmości Tadeusza Urbańczyka.