Bezpieczne Wakacje

19.07.2019r.

19 lipca 2019 r. na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach odbyła się impreza pod hasłem „ Bezpieczne Wakacje z rodziną”.

Działanie to zostało zorganizowane przez Śląski Urząd Wojewódzki we współpracy

z Gminą i Miastem Koziegłowy oraz Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Promocji Kultury

w Koziegłowach.

Ideą imprezy były bezpieczne wakacje i z tego powodu pojawiło się wiele instytucji mogących udzielić cennych wskazówek co do ich sposobu spędzenia.

Dzięki Centrum Powiadamiania Ratunkowego Numeru 112 można było dowiedzieć się zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pogadanki na temat unikania niebezpiecznych sytuacji udzielali Panowie Policjanci

z Komendy Powiatowej w Myszkowie oraz Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Myszkowie, Oddziału Terenowego KRUZ

w Myszkowie.

Można było skorzystać z narko i alkogogli, dzięki którym każdy mógł zobaczyć ,jak zmienia się postrzeganie świata pod wpływem środków odurzających.

Przy stoisku Państwowej Inspekcji Sanitarnej można było się dowiedzieć co jeść bezpiecznie podczas wakacji a pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach udzielali porad z zakresu praw konsumenta.

Obecni byli także :Stowarzyszenie Amazonek z Częstochowy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wojsławicach.

Podczas eventu nie zabrakło Strażaków: z Centralnej Szkoły Pożarnictwa w Częstochowie, PSP w Myszkowie i OSP w Koziegłowach. Odbyły się pokazy z użyciem piany gaśniczej.

Klub sportowy Warriors z Koziegłów zorganizował pokazowy trening w ramach sportów obronnych a Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowały się ze swoim tanecznym repertuarem.

Dzieci natomiast mogły wziąć udział w konkursie plastycznym „ Bezpieczne wakacje”. Nagrody wręczali Wicewojewoda Śląski- Pan Robert Magdziarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy-Pan Jacek Ślęczka. A oto nagrodzeni:

-w kat. do 3 lat- Jakub Jarząbek

– w kat. 5 lat-Adam Sojka

– w kat. 6 lat-Bartek Piec i Nadia Koc

– w kat.7 lat- Nadia Piech

– w kat.8 lat- Laura Zawiła

– w kat. 10 lat-Antoni Stolarczyk

– w kat.11 lat-Martyna Nita, Oliwia Besz i Kinga Koba

– w kat.12 lat- Roksana Kołodziejczyk, Julia Wyląg i Kinga Konopka

– w kat. 13 lat- Angelika Lisowska i Julia Bielawska, Paulina Musialik

– w kat.14 lat- Wiktoria Stryniak i Elwira Głobińska