Wakacyjne Impresje

01-12.07.2019

Tegoroczna edycja „Wakacyjnych Impresji” odbyła się w dniach 26.06–12.07.2019r, a to za sprawą projektu „Folkowisko”- działania dofinansowanego ze Środków Programu Narodowego Centrum Kultury „Etno Polska 2019”. W jego ramach dzieci ze Świetlic zrzeszonych przy MGOPK w Koziegłowach, ale nie tylko (dzieci z Gminy Koziegłowy) mogły skorzystać aż z trzech wyjazdów.

Pierwsza wycieczka to był całodniowy wyjazd do Muzeum Zabawek i Zabaw w Kielcach, gdzie dzieciaki miały okazję obejrzeć i dotknąć nawet 100- letnich zabawek.

Drugi wyjazd to było Muzeum Dawnych Rzemiosł w ,,Starym Młynie” w Żarkach. Mieści się ono w stuletnim młynie elektrycznym i jest formą muzeum interaktywnego, gdzie uczestnicy wyruszają w pasjonującą podróż w czasie. Stamtąd pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego „Jurajska spiżarnia” w Białej Wielkiej na warsztaty „W babcinej spiżarni”. Tam dzieci uczyły się doić krowę, ubijały śmietanę na masło, obserwowały jak się wykonuje ser i upiekły chleb, a finalnie z wykonanych produktów odbyła się uczta dla ciała i ducha. Wszyscy byli zachwyceni.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do zaprzyjaźnionego gospodarstwa, gdzie dzieci nosiły na rękach małe świnki, biegały za kozami i owieczkami, dawały ziarna kurom, kaczkom, indykom czy perliczkom.

12 lipca jako ostatnie odbyły się warsztaty ceramiczne w „Zaczarowanej Zagrodzie” w Kuźnicy Starej. Tam pod okiem fachowców uczestnicy tworzyli swoimi łapkami małe cuda z gliny.

To nie koniec ciekawych zajęć jakie miał do zaproponowania MGOPK w Koziegłowach. Odbyły się warsztaty: „Las w słoiku”, „Air inspiracje”- plener z wykorzystaniem dużych formatów, „To czego w domu nie zrobicie”- masa piaskowa, „Włoskie klimaty” – warsztaty kulinarne czy ”Wyzwanie – kreatywność” – warsztaty techniczne-recykling.

Dzieci miały okazję poćwiczyć pod okiem trenera Pana Mateusza Kolasy w MedyGym Fitness Club, czy pobawić się podczas Olimpiady gier i zabaw na Orliku.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i wolontariuszom oraz mają nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni z tegorocznej edycji „Wakacyjnych Impresji” i spotkamy się podczas następnych wspólnych zajęć w ramach programowych Świetlic MGOPK.

Bezpiecznych i wesołych wakacji życzy Renata Garleja Dyrektor MGOPK w Koziegłowach.