Turniej Sołectw

6.07.2019r.

W sobotnie popołudnie 6 lipca w Centrum Rekreacji przy MGOPK odbył się już po raz szósty Turniej Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada”.

W tym roku w Turnieju wzięło udział 19 sołectw: Cynków,Gliniana Góra, Koziegłówki, Krusin,Lgota Górna, Lgota Mokrzesz, Lgota Nadwarcie, Markowice, Mysłów, Mzyki, Nowa Kuźnica, Oczko, Postęp, Rosochacz, Rzeniszów, Siedlec Duży, Stara Huta I, Winowno, Wojsławice.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14:45 przemarszem Korowodu zawodników i kibiców z Rynku w Koziegłowach do Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach. Wszystkich uczestników imprezy powitał Burmistrz GiM Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK Pani Renata Garleja.

O godzinie 15:30 rozpoczęły się zmagania drużyn. W każdej drużynie obowiązkowo startowały panie, panowie oraz dzieci. Konkurencje jak co roku były bardzo wymagające i zawodnicy musieli wykazać się nie tylko pomysłowością ale i sprawnością fizyczną by wypaść w nich jak najlepiej. Nie zabrakło emocji, które rozgrzewały wszystkich, a doping nie milkł, bowiem każdy chciał być lepszy od „ Sąsiada”.

Zawodnicy z poszczególnych sołectw brali udział w 12 konkurencjach. A były to : „Kubki i balon”, „Strażackie zmagania”, „Szybka krówka”, „Jaja inaczej”, „No to idziemy”, „Rzut beretem”, „No to leć”, „Kapuściane kręgle”, „Rurkowa sztafeta”, „Kto pierwszy ten lepszy, „ Pudełka” i „ Skrzynki”.

Najwięcej widzów i śmiechu dostarczyła konkurencja „ Kto pierwszy ten lepszy”, która polegała na tym, że 19 zawodników musiało z ogromnej kopy siana wydobyć jak najwięcej jajek. To zadanie wymagało od uczestników refleksu, odwagi a dla oglądających zabawę i dawkę dobrego humoru.

Wygrało Sołectwo Wojsławice. Drugie miejsce zajęła drużyna z Krusina, natomiast trzecie – sołectwo Mysłów. Wyróżniono również dwa sołectwa: Mzyki i Kuźnica Nowa.

Nagrody wręczali V-ce Starosta Powiatu Myszkowskiego Pan Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka, oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Pani Renata Garleja.

A oto pełne wyniki turnieju wraz z ilością zdobytych punktów:

Wojsławice – 131,29 pkt, Krusin – 130,01 pkt, Mysłów – 123 pkt, Mzyki – 121,63 pkt, Nowa Kuźnica – 117,93 pkt, Winowno – 110,23 pkt, Cynków – 108,25 pkt, Rosochacz – 97,43 pkt, Koziegłówki – 96,37 pkt, Postęp – 93,46 pkt, Rzeniszów – 91,94 pkt, Stara Huta I – 88,54pkt, Lgota Mokrzesz – 88,20 pkt, Gliniana Góra- 83,14 pkt, Siedlec Duży-82,50pkt, Markowice – 71,72 pkt, Lgota Górna- 69,70 pkt, Lgota Nadwarcie – 61,76pkt, Oczko – 61,30pkt.

Zarówno uczestnicy Turnieju jak i publiczność dopingująca zawodników świetnie się bawili, tym bardziej, że pogoda dopisała.

Mamy nadzieję, że w VII Turnieju Sołectw w przyszłym roku do zabawy dołączą wszystkie sołectwa.