Biało- Czerwony Korowód w Warszawie

2.05.2019

2 maja ulicami Warszawy po raz pierwszy w historii przeszedł Biało- Czerwony Korowód. Korowód odbył się pod hasłem ,,Jesteśmy różni, łączy Nas wiele”. Zakończył się na Placu Piłsudskiego, gdzie odbywały się występy sceniczne. Odbył się on w ramach 100- lecia Niepodległości i wpisuje się w Święto Dnia Flagi RP.

W śród jego uczestników znajdowała się liczna reprezentacja Gminy i Miasta Koziegłowy reprezentowana przez młodzież z Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy”, panie z Koła Gospodyń ,,Ziemianki”, oraz przedstawicieli ,, Osikowej Doliny” . W Korowodzie nie zabrakło także Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy pana Jacka Ślęczki. Elementem, który wyróżniał Nas był przepięknie wykonany z wiór osikowych Biały Orzeł. Mierzący około 3 metrów dumnie prezentował się podczas Korowodu i budził powszechny zachwyt.

Zanim Biały Orzeł mógł towarzyszyć reprezentacji w Warszawie został uroczyście zaprezentowany 30 kwietnia w ,,Osikowej Dolinie”, gdzie został specjalnie wykonany na tą okazję. Jego prezentację poprzedziły warsztaty osikowe gdzie nasi młodzi członkowie Zespołu własnoręcznie wykonywali miniaturki orłów czy kotyliony biało- czerwone.

Gościem honorowym podczas prezentacji Białego Orła była pani Jadwiga Wiśniewska , Poseł do Parlamentu Europejskiego.