Premiera Akademii Filmowej

10.05.2019r.

W minionym tygodniu (10 maja 2019r.) w MGOPK w Koziegłowach miało miejsce spotkanie z aktorem filmowym i teatralnym Mateuszem Królem. Otwiera ono cykl Akademii Filmowej z udziałem wspaniałych aktorów, osób związanych ze sztuką filmową.

Sam aktor zyskał rozpoznawalność dzięki roli Króla Kazimierza III Wielkiego w popularnym serialu „Korona Królów”. Jest absolwentem łódzkiej Filmówki, obecnie pracuje w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Obok aktorstwa ogromną pasją aktora  jest muzyka – śpiewa i pisze teksty.

Aktor uchylił rąbka tajemnicy, opowiadając zabawne dykteryjki z planów filmowych i scen teatralnych. Mogliśmy posłuchać o emocjach i wrażeniach z tym związanych.

Zwieńczeniem spotkania była produkcja filmowa pt. „Saszka”, która osadzona jest w realiach lat 90-tych. Opowiada o odnajdywaniu własnej drogi i definitywnym zamykaniu pewnych życiowych rozdziałów. Film ten otrzymał nagrodę Filmowej Małopolski w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Wywarł na naszej widowni ogromne wrażenie, poruszył i zmusił do refleksji.

W trakcie ponad godzinnej rozmowy aktor żartował i odpowiadał z przyjemnością na pytania publiczności, chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy Panu Mateuszowi, że podzielił się z nami swoimi wrażeniami ze świata filmu i teatru, przybliżając tajniki tego rzemiosła. Mamy nadzieję gościć go u nas jeszcze niejednokrotnie.