Wiosna Kobiet 2019

6-8.03.2019

 

W dniach 6-8 marca 2019r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się wyjątkowa bo Jubileuszowa Wiosna Kobiet.

Wiosna jest świeża, pachnąca i przede wszystkim kobieca. I taka właśnie jest nasza Wiosna Kobiet z przesłaniem „Kobieto, obudź się na wiosnę!

Zanim na drzewach pojawią się pierwsze pąki i oficjalnie przywitamy wiosnę, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Dlatego w trakcie trzech dni Panie przybywające do MGOPK w Koziegłowach czekało wiele rozmaitych atrakcji. Świętowanie rozpoczęło się w środę o godz. 16.00. Pani Dyrektor MGOPK, Renata Garleja rozpoczęła działanie życząc dobrej energii i przypływu siły, zdrowia i piękna goszczącego w każdej z nas.

Lekka, zmysłowa i przebojowa” z taką ideą przebiegał pierwszy dzień. Królowały witaminy, diety, dbanie o ciało. Pan Mateusz Kolasa rozpoczął wykładem „co jeść by czuć się pięknie i zdrowo”, a następnie odbyły się masaże relaksacyjne z udziałem masażystów z Fittnes Club „Medi Gym”. Pan Piotr Szmukier poprowadził „Fittnesowe szaleństwo” pełne energii i poweru. Degustację przekąsek zaproponował catering dietetyczny Złoty Box z Myszkowa. Były zdrowe, świeże i bardzo pyszne dlatego rozeszły się w mgnieniu oka. Tak samo na zdrowie i lekkość postawił Ośrodek Wypoczynkowo – Szkoleniowy „Zacisze” z Rzeniszowa i zaproponował warsztaty „Witaminowo i zdrowo”, a to za sprawą dwóch wspaniałych Pań tj. właścicielki Sylwii Piekarczyk i znakomitej szefowej kuchni Moniki Motyl. Zaprezentowane przepisy na dietetyczny chłodnik i liczne sałatki zapewne urozmaicą menu w każdej domowej kuchni. Wszystkiego można było skosztować i rozkoszować się znakomitym smakiem serwowanych potraw. Całość pierwszego dnia dopełniła biżuteria wykonana samodzielnie na warsztatach „Wiosna zaklęta w szkle” z Panią Agatą Kuban, bo każdy wie o tym, że Kobiety kochają piękną biżuterię.

Kobieta jest zwiewna jak motyl, dlatego w czwartek, czyli w drugi dzień naszej imprezy Panie zadbały o wygląd. W trosce o dłonie i twarz firma Mery Key zaproponowała pielęgnację kosmetykami, po których skóra była jedwabiście miękka, gładka i odżywiona. Studio Urody z Koziegłów wykonało domowe spa dla dłoni. Paznokcie zadbane i przyozdobione stały się wizerunkiem naszych uczestniczek tego wyjątkowego dnia. Dzięki Firmie Avon, Panie poznały trendy wiosennego makijażu oraz dowiedziały się jakie zapachy będą popularne w tym sezonie. Piękne, wiosenne fryzury wychodzące spod grzebienia Studia Fryzur „Lena” z Koziegłów, były modne i twarzowe. Gdy kobiety były już zadbane i świeże obejrzały Show tancerki estradowej Elżbiety Bednarczyk. Artystka wykonała Pokaz tańców estradowych oraz przybliżyła nam swoją twórczość. Bowiem oprócz występów tanecznych pasjonuje się literaturą – pisze wiersze i sztuki teatralne. Na zakończenie zaprosiła uczestniczki do gimnastyki na bazie tańca brzucha. Przy muzyce arabsko-hiszpańskiej porwała publiczność do tańca.

Po trzecim dniu 8 marca, każda Pani świętująca z nami była radosna, energetyczna i obudzona. Do tego przyczynił się Burmistrz GiM Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka. Wszystkie obecne na sali kobiety otrzymały wiosenne tulipany.

Jako pierwsi występy artystyczne rozpoczęli Panowie z Kapeli Biesiadnej ze Śląskiego Oddziału Doradztwa Rolnego z Częstochowie, którzy uwiecznili imiona kobiet w zaśpiewanych przez siebie piosenkach.

Koncert rozpoczęła Kapela Biesiadna z ŚODR, jego lider Pan Józef Ślusarz wyśpiewał wszystkie imiona kobiet i udowodnił nam, że kobieta to tysiąc różnych drobiazgów.

Mogliśmy również delektować się recitalem znakomitych młodych wokalistek, Diany Kolasy, Klaudii Jagody, Weroniki Radosz oraz Angeliki Krajewskiej. Solistki wystąpiły w repertuarze z lat 70-80 ukazując różne twarze kobiet.

Nasze Panie pokazały nam również, że potrafią się dobrze bawić uczestnicząc w kalamburach.

W tym dniu nastąpiło również wręczenie nagród w konkursie czytelniczym „100 książek na 100 lecie Odzyskania Niepodległości”. Nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza GiM Koziegłowy Jacka Ślęczkę oraz Dyrektor MGOPK Renatę Garleję otrzymali czytelnicy w dwóch kategoriach: indywidualnie i rodzinnie.

Wielkiej dawki humoru i energetycznej zabawy dostarczyło, licznie zebranym, taneczne show Sebastiana Świerczyńskiego.

Szkoła Tańca Dobrowolscy z Częstochowy wykonała pokaz gorących tańców „Latino dance”. Był to bardzo efektowny, elegancki i dynamiczny pokaz, który na długo zostanie publiczności w pamięci.

Serdecznie dziękujemy Firmom, za nagrody rzeczowe tj. :

 • Elektro Mix z Koziegłów – Jolanta Święciak

 • Magiczny Zakątek z Koziegłów

 • Firma Avon

 • Fotoexpress Anna Noszczyk

 • Szkółka drzew i krzewów Natura&Człowiek Dominika i Paweł Puszczewicz

 • Firma Sofii Zofia Dyrda

 • Ula Styl – Urszula Bryłka

 • Essa Firany – Elżbieta Flacha

 • Sklep Ogrodniczy – Niwecka Teresa

 • Mary Kay

 • Medi Gym – Fitness Club

 • Studio Fryzur „Lena” z Koziegłów

 • Studio Urody „Anita”

 • Anna Bańdo

Wiosna Kobiet to wyjątkowe spotkanie i niepowtarzalne w każdym calu. Mamy nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu ten 3 dniowy maraton rozweselił nasze uczestniczki i dodał dobry przypływ energii. Obudzone, uśmiechnięte i zadowolone będziemy roznosić energię oczekując na prawdziwą wiosnę.