Zimowe Warsztaty Artystyczne w MGOPK

11-22.02.2019

Na czas ferii w dniach 11- 22 luty Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przygotował ciekawy i inspirujący program zajęć dla dzieci z Gminy Koziegłowy.

Program ten miał charakter warsztatowy pod nazwą „Zimowe Warsztaty Artystyczne” z MGOPK. W programie znalazły się: Warsztaty „Nitką malowane”, „Zimowe magnesy na lodówkę”, ”Kamyczkowa biżuteria”, „Organizer na przybory”.

Dzieci pracowały z ochotą i z ciekawością podchodziły do każdego tematu, ponieważ z niektórymi technikami miały styczność pierwszy raz. Każde dziecko cieszyła też możliwość zabrania do domu zrobionych przez siebie prac.

Przygotowano również ,,Bajkowe opowieści” dla fanów kina. Codziennie w godzinach porannych dzieci mogły przenieść się w świat swoich ulubionych bohaterów.

Jak co roku wszystkie świetlicowe dzieciaki mogły poszaleć w Parku Wodnym w Łazach. Ponad dwie godziny we wtorkowy poranek wodnego szaleństwa, śmiechu i zabawy sprawiły wiele radości dzieciom i ich opiekunom.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się warsztaty kulinarne „Zdrówko na talerzu” przeprowadzone przez Panią Iwonę Chmurzewską z WODR- oddz. Myszków, Na pierwszy ogień poszły sałatki owocowe, a potem odbył się konkurs na zdrowe, wiosenne kanapeczki. Dzieciaki ochoczo przystąpiły do dzieła i powstały prawdziwe arcydzieła kulinarne, które później równie ochoczo zostały zjedzone.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła im także wizyta w naszej Bibliotece , gdzie spotkały się z Panią Haliną Kośną, która przedstawiła różne lalki występujące w teatrze. Potem mogły same stworzyć postacie i scenariusze ażeby je zaprezentować w oknie teatrzyku. Zabawa była świetna, do tego cały czas towarzyszyły im piosenki i wyliczanki dziecięce prezentowane przez naszego Gościa.

W ostatnim punkcie przygotowanego programu była wizyta w Fitnes Club MEDY GYM. Wszyscy byli zafascynowani spotkaniem z trenerem na siłowni. Do naszej dyspozycji były bieżnie, rowerki i sprzęt treningowy. Miejmy nadzieję, że to spotkanie w przyszłości zachęci do aktywności fizycznej.

Składamy w tym miejscu podziękowania Panu Mateuszowi Kolasie za poświęcony naszym milusińskim czas.

Podsumowując: Tegoroczny program „Zimowych Warsztatów Artystycznych” był skierowany do dzieci, które ferie spędzały w naszej Gminie. Przez dwa tygodnie MGOPK w Koziegłowach zapewnił wszystkim swoim podopiecznym różne i ciekawe formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony, gdzie w najbliższym czasie pojawią się na pewno nowe pomysły na ciekawe i inspirujące warsztaty.