Turniej szachowy „Szachy w Koziegłowach”

12-13.01.2019

 

12 i 13 stycznia 2019 r., w Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz, odbył się turniej szachowy „Szachy w Koziegłowach”. Turniej zgromadził 56 zawodników i rozegrany był na dystansie 9 partii w tempie 30 minut na uczestnika. Nowością na turnieju była możliwość zdobycia kategorii szachowych. Udało się to aż dziesięciu naszym zawodnikom. IV kategorię zdobyli Dominik Jagiełło, Ksawery Kępa i Kornel Ociepka. Pozostała siódemka zdobyła V kategorię. W grupie do lat 11 drugie miejsce zajął Dominik Jagiełło. Nasza gmina była również licznie reprezentowana przez dziewczęta. W kategorii ogólnej dziewcząt Dominika Grząś zajęła III miejsce. W kategorii dziewcząt do lat 11 pierwsze miejsce zajęła Martyna Nita, a drugie Agnieszka Ciekot. W grupie dziewcząt do lat 9 zwyciężyła Zuzanna Włodarczyk. Kolejny turniej zorganizowany w Lgocie Mokrzesz był bardzo udany. Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodników, którzy dopiero wchodzą w świat szachów. Dla wielu z obserwujących, którzy po raz pierwszy widzą turniej szachowy, jest dużym zaskoczeniem, że przez tak długi czas (5-6 godzin) uczestnicy muszą być w pełni skoncentrowani. Gra w szachy to nie tylko zabawa lecz naprawdę duży wysiłek dla zawodników. Jak w każdym sporcie gra powinna sprawiać przyjemność zawodnikom, zwłaszcza tym najmłodszym.