Bal Mecenasa Kultury 2018

9.02.2019

9 lutego 2019 roku mieliśmy możliwość do podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom za wsparcie Gminy i Miasta Koziegłowy w zakresie kultury na corocznym Balu Mecenasa Kultury 2018.

Mecenas Kultury 2018, dzięki uprzejmości właścicielki restauracji Pani Sylwii Piekarczyk, odbył się w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ,,Zacisze” w Rzeniszów – Łazy.

Uroczystość Nominacji „Mecenasa Kultury 2018” poprowadził znany aktor, śpiewak operowy z Teatru Wielkiego w Łodzi Pan Kazimierz Kowalski.

Oficjalnego rozpoczęcia Balu dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja, którzy podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój kultury na terenie Gminy Koziegłowy.

Wśród wielu dostojnych gości, przedstawicieli świata biznesu, samorządowców, a także organizacji współpracujących z MGOPK w Koziegłowach, mogliśmy powitać min.: Posła na Sejm RP Pana Mariusza Trepkę, Starostę Powiatu Myszkowskiego Pana Piotra Kołodziejczyka, Vice Starostę Powiatu Myszkowskiego Pana Mariusza Morawca.

Tradycją Nominacji i Balu Mecenasa jest prezentacja multimedialna na której zostały ukazane działania kulturalne w 2018 r., które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tak wiele interesujących i różnorodnych działań kulturalnych nie mogłyby zostać zrealizowane bez zaangażowania i udziału ludzi dobrej woli.

Tytuł „Mecenas Kultury 2018” został przyznany w czterech kategoriach: Sponsor Finansowy, Sponsor Rzeczowy, „Pomocna dłoń”, Altruista oraz Mentor Kultury.

Z pośród wielu nominowanych, w dniu 10 stycznia 2019r., Honorowa Kapituła, wybrała laureatów i przyznała tytuły Mecenasa Kultury 2018. Tego niełatwego zadania w tym roku podjęli się: Małgorzata Majer- Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Anna Łuszczyk- Matyja – instruktor w MGOPK, Sylwia Muc- pracownik MGOPK, Łukasz Chojnacki- instruktor w MGOPK, Roman Noszczyk – właściciel Firmy Osikowa Dolina w Koziegłowach.

Kapituła dokonała analizy działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury biorąc pod uwagę przede wszystkim takie działania i imprezy wiodące jak: Wiosna Kobiet, Gminny Dzień Dziecka, Świętojańska Noc Zakochanych, Dni Gminy i Miasta Koziegłowy, Sąsiedzki Festiwal Ciast z Sołectwami: Postęp, Rzeniszów, Koziegłówki, Cynków, V Turniej Sołectw ,, Jak dobrze mieć sąsiada”, IV Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z kopyta”, Dożynki Gminne, Projekt ,,Niepodległa”( Koncert Pieśnią Malowany, Spektakl Teatralny ,,Bajkowy pociąg do wolności”, Polonez dla Niepodległej) oraz Mikołajki.

W pierwszej kategorii – Sponsor Finansowy – nominowanymi zostali:

1) WOMIR- SPA Rzeniszów

2) PPHU ADAL- Koziegłówki

3) SOKPOL SP.z oo – Myszków

4) PSB- BUDULEC- Myszków

5) PPHU ORION- Poraj

6) PHU ODYS Koziegłowy

7 )Hurtownia Rolniczo- Ogrodnicza Farmer Pińczyce

8) PPH SOFI- Koziegłowy

9) Denar Travel- Myszków

10) Firma MATPOL

11) PZU Ubezpieczenia Jolanta Stępień

12) Firma WTÓREX

13) FPHU Jodełka

W kategorii – Sponsor Rzeczowy – Kapituła Honorowa postanowiła wyróżnić Firmy:

1) Hotel ,,Czardasz” Koziegłowy

2) Agencja Gwarant Security Katowice

3))Ośrodek Wypoczynkowy Orle Gniazdo- Urszula Jędrusińska

4) Kukubara Bowling Center Myszków

5) Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy ,,Zacisze”

6) Firma AGA Grzegorz Musialik

7) ) Fitnes Club MEDI GYM – Koziegłowy

8) F.H ,,Grześ”- Wojsławice

9) Natura& Człowiek- Centrum Ogrodnicze- Koziegłowy

10) Firma DUOFEST – Catering – Koszęcin

11) Kwiaciarnia Bella Rosa – Częstochowa

W Kategorii „Pomocna Dłoń” nominowane zostały Firmy, Organizacje, Stowarzyszenia, które służyły pomocą i wspierały działania kulturalne naszej Gminy.:

1) Zespół Usług Komunalnych w Koziegłowach

2) Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Koziegłowy

3) Gminno- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach

4) Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myszkowie

5) Rada Sołecka Cynków

6) Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

7) Związek Emerytów i Rencistów Koziegłowy

8) Ranczo Rosochacz

9) Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Koziegłowy:

– Koło Gospodyń Wiejskich z Cynkowa

– Koło Gospodyń Wiejskich z Gniazdowa

– Koło Gospodyń ,,Ziemianki” z Koziegłów

– Koło Gospodyń Wiejskich z Koziegłówek

– Koło Gospodyń Wiejskich z Krusina

– Koło Gospodyń Wiejskich ,,Lgoczanki” z Lgoty Górnej

– Koło Gospodyń Wiejskich z Lgoty Mokrzesz

– Koło Gospodyń Wiejskich z Markowic

– Koło Gospodyń ,,Mysłowianki” z Mysłowa

– Koło Gospodyń Wiejskich z Mzyk

– Koło Gospodyń Wiejskich z Pustkowia Lgockiego

– Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeniszowa

– Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Huty

– Koło Gospodyń Wiejskich z Winowna

– Koło Gospodyń Wiejskich z Wojsławic

W kategorii Altruiści – za bezinteresowną pracę na rzecz działań kulturalnych wyróżnieni zostali:

1) Sylwia Piekarczyk

2) Iwona Chmurzewska

Po wyręczeniu dyplomów i gratulacji wyróżnionym firmom, osobom i instytucjom, które przekazał Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka i Dyrektor MGOPK Renata Garleja, przed publicznością zaprezentowała się para taneczna ze Szkoły Tańca Towarzyskiego” Dobrowolscy z Częstochowy. Dali wspaniały popis tańców standardowych.

Publiczność zabawiała również Grupa Rock and Rollowa z Tarnowskich Gór. Młodzi Tancerze wykonali brawurowy popis w mistrzowskim wykonaniu.

Uzupełnieniem części artystycznej był wspaniały Koncert solistek Studia Piosenki działającego w MGOPK Klaudii Jagody i Angeliki Krajewskiej, które już nieraz mogliśmy podziwiać na scenie na różnych uroczystościach w naszej Gminie. Obie młode wokalistki przygotowywała instruktor Pani Anna Łuszczyk Matyja.

Po przedstawieniu Nominowanych osób przyszedł czas na wręczenie Statuetek; Złotych Koziołków, Srebrnych Koziołków, Brązowych Koziołków, Złotych Laurów które zostały specjalnie wykonane na tą wyjątkową okazję oraz Złotych Medali.

W Kategorii Sponsor Finansowy nagrodzeni zostali:

Laur dla :

PSB Budulec Mrówka

SOKPOL SP. z o.o Myszków

PPHU ORION

PHU ODYS

Brązowe Koziołki dla:

PPHU ADAL z Koziegłówek

Srebrne Koziołki dla:

SoNa z Koziegłówek

Złote Koziołki dla:

Womir-Spa Dobrowianka Rzeniszów

Statuetki wyręczył Poseł na Sejm RP Pan Mariusz Trepka.

 W Kategorii Sponsor Rzeczowy nagrodzeni zostali:

Laur dla :

Kukubara Bowling Center Myszków

Brązowe Koziołki dla:

Ośrodek Wypoczynkowy „Orle Gniazdo” z Huciska

Srebrne Koziołki dla:

Agencja Gwarant Security Katowice

Złote Koziołki dla:

Hotel, Karczma „Czardasz” Koziegłowy”

Nagrody wyręczył Starosta Powiatu Myszkowskiego Pan Piotr Kołodziejczyk.

W Kategorii „Pomocna Dłoń” nagrodzeni zostali:

Złote Medale dla:

Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Koziegłowy

Złote Medale wyręczył Burmistrz GiM Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

W Kategorii „Pomocna Dłoń” nagrodzeni zostali:

Złoty Koziołek dla:

Pani Sylwii Piekarczyk

Statuetkę wyręczył Vice Starosta Powiatu Myszkowskiego Pan Mariusz Morawiec.

Poza wyżej wymienionym kategoriami na tegorocznej gali Mecenasa Kultury 2018 wręczono statuetki Mentora Kultury dla:

Złote Laury dla:

Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego

Piotr Kołodziejczyk – Wice-Wojewoda Województwa Śląskiego a obecnie Starosta Powiatu Myszkowskiego

Jacek Ślęczka – Burmistrz GiM Koziegłowy

Joanna Kołodziejczyk – Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy

Te wyjątkowe Statuetki wyręczyła Pani Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja.

W tym roku zostało przyznane również Specjalne Wyróżnienie dla:

Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie.

Po części oficjalnej rozpoczął się Bal Mecenasa Kultury 2018r. Zgodnie z naszą tradycją, o tytuł Króla i Królowej Balu rywalizowało 5 par.

Komisja w składzie: Mariusz Morawiec – Vice Starosta Powiatu Myszkowskiego, Bożena Kolasa – Kierownik Biblioteki Publicznej w Koziegłowach, Grażyna Kuźba – Prezes Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Agnieszka Kłys – Dyrektor Gminno Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Andrzej Szustak – Radny Gminy i Miasta Koziegłowy, Dariusz Stuła – Radny Gminy i Miasta Koziegłowy, oceniała tańczące pary. Jury po długiej dyskusji potwierdziło, że wybór był niesamowicie trudny. Zaszczytny tytuł Królowej Balu przyznało – Pani Natalii Wiśniewskiej, natomiast Króla Balu Panu Tomaszowi Lebiockiemu. Para w diamentowych koronach i niepowtarzalnym stroju uszytym specjalnie na tą okazję odtańczyła wspólny taniec.

Burmistrz GiM Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, gościom, laureatom Balu Mecenasa Kultury 2018 za wkład w życie kulturalne gminy Koziegłowy. Dziękujemy za przychylność, wsparcie i pomoc przy organizacji wielu inicjatyw kulturalnych w naszej gminie.

Serdeczne podziękowania kierujemy również wszystkim, którzy przyczynili się by ta dzisiejsza uroczystość była tak wyjątkowa, w szczególności:

Państwu Sylwii i Adamowi Piekarczyk – właścicielom Ośrodka Szkoleniowo- Wypoczynkowego ,,Zacisze”. To tutaj mamy już po raz kolejny zaszczyt gościć Państwa na Nominacjach i Balu Mecenasa Kultury 2018.

PPHU ADAL Justynie i Adamowi Gil – za ufundowanie napoi alkoholowych,

Agencji Gwarant Securite z Katowic – za ufundowanie tortu;

Firmie Womir- Spa Dobrowianka – za zimne napoje;

Firmie SoNa Halinie i Marianowi Nawrot – za produkty rybne;

Firmie SOKPOL – za ufundowanie soków owocowych;

Delikatesom Centrum Koziegłowy – za część warzyw;

Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Koziegłowy – za pyszne ciasta;

Pani Bożenie Będuskiej – za uszycie i przekazanie sukni dla Królowej Balu.