Koncert Noworoczny

13.01.2019

 

 

 

 

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku na scenie widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się Koncert Noworoczny pod Honorowym Patronatem Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki oraz 27 Finał Orkiestry Świątecznej Orkiestry. Wolontariusze w trakcie trwania całego Koncertu prowadzili licytacje a ogólna kwota zebrana na terenie naszej Gminy to ponad 18 tysięcy złotych.

Dorobek naszych artystów zainaugurowała Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów, pracująca pod batutą kapelmistrza Henryka Nowaka, która wykonała wiązankę melodii wpisujących się w klimaty karnawałowe.

Następnie wystąpili soliści z Studia Piosenki: Natalia Feret, Roksana Dyrka, Karolina Garleja, Wiktoria Konieczniak, Klaudia Jagoda i Angelika Krajewska którzy zaśpiewali kilka znakomitych piosenek oraz Anna Matyja na gitarze elektrycznej w repertuarze rockowym. Trzeba podkreślić, że młodzi wykonawcy w minionym roku zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia.

Ten radosny nastrój odczuć było można przez kolejne godziny Koncertu.

Gromkie brawa otrzymały także Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za wykonanie tanecznego show. Publiczność zachwyciły barwne stroje i dynamika tańca.

Formacja Tańca Nowoczesnego ,,Pokusa” z Koziegłów, Grupa Teatralna ,,SPONTAN” oraz Stowarzyszenie ,,Moc Pokoleń” z Myszkowa pod kierunkiem choreograf Katarzyny Miklas wystąpili zaś w spektaklu „ Świąteczne Spotkanie”.

Podczas koncertu nie mogło zabraknąć występu Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „ Koziegłowy. Grupa dziecięca zatańczyła taniec „Owczareczek”w swojej premierowej odsłonie. Grupa młodzieżowa w pięknym i godnym stylu ze staropolskim gestem zatańczyła Poloneza oraz Krakowiaka, zaś grupa dorosła zaśpiewała i zatańczyła w takt walczyka „ Zachodzi słoneczko”.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła Nam Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc. Ci młodzi ludzie pod opieką kapelmistrza Wojciecha Pompki dali wspaniały koncert . Publiczność to doceniła owacjami na stojąco. Bisowali kilka razy , publiczność nie pozwalała im zejść ze sceny

W trakcie Koncertu Noworocznego ogłaszane są już od kilku lat wyniki konkursu ,,Zaczarowana choinka” . Konkurs przeprowadzany jest wśród Świetlic działających na terenie Gminy. W tegorocznej edycji każda ze Świetlic otrzymała kosze słodyczy ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy oraz nagrody pieniężne sfinansowane przez nasza Instytucję .

Świetlica „Ferajna” Wojsławice                             Świetlica „Pomysłolandia” Gniazdów

      Świetlica „Przebojowa Ekipa ” Mzyki                   Świetlica „Zielony Domek” Cynków

      Świetlica „Pod Aniołem ” Pińczyce                   Świetlica „Promyk” Rzeniszów

Pracownia Orange  Lgota Mokrzesz

Koncert Noworoczny był okazją do zaprezentowania naszych rodzimych artystów, którzy wkładają wiele pracy i serca w swoją pracę sceniczną.

Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja prowadząc imprezę gorąco dziękowała wszystkim artystom i instruktorom za całoroczną pracę i wkład kulturowy na rzecz Gminy i Miasta Koziegłowy. Szczególnie ciepłe słowa kieruje do licznie zgromadzonej publiczności. To oni tworzą wyjątkową atmosferę która udziela się nie tylko występującym artystą ale otacza Nas wszystkich i zachęca do dalszych działań.