Święto Trzech Króli

6.01.2019

 

6 stycznia to święto Objawienia Pańskiego , potocznie zwane Świętem Trzech Króli. W tym dniu w wielu miastach Polski organizowane są Orszaki. Jest to forma ulicznych jasełek gdzie w drodze do Stajenki wspólnie śpiewamy kolędy.

Nawiązując do tradycji już po raz kolejny ulicami Koziegłów przeszedł barwny Orszak prowadzony przez Trzech Króli. Rozświetlony pochodniami wyruszył jak co roku spod kościoła Marii Magdaleny aby przyprowadzić uczestników na Koncert Kolęd zorganizowany przez MGOPK w Koziegłowach.

Tegoroczny Koncert Kolęd miał wyjątkową oprawę. Młodzi soliści ze Studia Piosenki uświetnili wieczór pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami. Między innymi mieliśmy przyjemność wysłuchać ,,Cicho, cicho pastuszkowie” w wykonaniu Wiktorii Cesarz, Igor Jerz zaprezentował ,,Mario czy już wiesz” a Paulina Urbańczyk przejmującą kolędę ,,Kolęda dla nieobecnych” . Wiktoria Konieczniak zaśpiewała ,,Dla Niego cały świat” natomiast Karolina Garleja ,,Tryumfy króla niebieskiego”. ,,Moją pastorałkę” wykonała Klaudia Jagoda, Angelika Krajewska ,,Oj maluśki, maluśki”, Wojciech Tyrała ,,Maleńka miłość” , Nadia Żak zaśpiewała ,,Przyjdź do mnie mały Jezusińku” a Roksana Dyrka ,,Mizerna cicha”, Natalia Feret zaprezentowała się w ,,Gwiazdki świecą nad stajenką” .Podczas koncertu zaprezentował się również kwartet ,,Studia Piosenki” : Klaudia Jagoda, Angelika Krajewska, Patrycja Krzan i Szymon Matyja. Zaśpiewali oni przepiękną pastorałkę ,,Uciekali”. Wystąpiła również Diana Kolasa, która zaśpiewała ,,W żłobie leży”.

Solistom towarzyszył Chór Zespołu Szkół w Koziegłowach oraz Kwartet Studia Piosenki .Wystąpili oni we wspólnych kolędach :,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”, ,,Pastorałka od serca do ucha”, ,,Tylko jedna jest taka noc”.

Na scenie zaprezentował się również Gminny Zespół Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy”. Grupa pań zaśpiewała ,,Do szopy, hej pasterze” i ,,Gore gwiazda Jezusowi”, grupa dziecięco- młodzieżowa ,,Lulaj że Jezuniu”, ,,Przybieżeli do Betlejem”. Na zakończenie zaśpiewano świąteczną piosenkę ,,Pada śnieg”. Zespołowi akompaniował Mirosław Naturalny- akordeon i Zuzanna Marczyk- skrzypce. Koncert przygotowała Pani Anna Łuszczyk – Matyja. Konferansjerkę poprowadzili uczniowie LO w Koziegłowach Paulina Rychlik i Krystian Lepiarz.

Świąteczny Koncert Kolęd był okazją do wspólnego śpiewania wraz z wykonawcami. Ogromne wrażenie zrobiła narracja filmowa towarzysząca wykonawcom. Na ekranie przesuwały się obrazy biblijne związane z wędrówką Świętej Rodziny i narodzinami Jezusa.

W Orszaku Trzech Króli i koncercie kolęd jak co roku uczestniczył pan Burmistrz Jacek Ślęczka, ks. Proboszcz Robert Nemś i ks. Paweł Cielibała.