,,Piękno zaklęte w szkle” – podsumowanie projektu

5.12.2018

Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury wraz z grupą nieformalną Koło Gospodyń ,,Ziemianki” z Koziegłów realizował projekt ,,Piękno zaklęte w szkle”. Tematem spotkań warsztatowych były witraże. W okresie od października do listopada uczestnicy projektu zgłębiali tajniki pracy ze szkłem witrażowym. Końcowym efektem były przepiękne szopki bożonarodzeniowe, choinki, motyle, serwetniki czy biżuteria. Prace te można było podziwiać podczas wystawy 5 grudnia w Gallery Promo Arte w MGOPK w Koziegłowach podsumowującej projekt.

,,Piękno zaklęte w szkle” to działanie, które pozwalało na rozwijanie potrzeb artystycznych mieszkańców Gminy, wpływało na aktywne współtworzenie kultury i zdobycie nowych umiejętności rękodzielniczych. Umiejętności, które mogą być w przyszłości wykorzystane nie tylko jako pasja ale i zawód.

Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie X” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych – ODL w Zawierciu i Gminę Koziegłowy.

Dofinansowanie pozwoliło zakupić niezbędne materiały na potrzeby przeprowadzenia 16 godzin bezpłatnych warsztatów dla 12 osób.

Projekt będzie kontynuowany ponieważ uczestnicy spotkań z wielką przyjemnością złożyli deklarację i prośbę o kontynuację tej formy zajęć.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom uczestników będziemy realizować cyklicznie zajęcia w każdą środę.

Jako organizatorów cieszy nas fakt, że kolejne przedsięwzięcie MGOPK spotkało się z aprobatą i zadowoleniem.