Mikołajkowe Spotkanie w MGOPK

7.12.2018

7 grudnia 2018 roku w MGOPK w Koziegłowach odbyło się magiczne spotkanie.

O godzinie 17.00 sala widowiskowa była pełna dzieci wyczekujących mikołajkowych atrakcji. Aktorzy z teatru Krak-Art z Krakowa przygotowali dla naszych milusińskich spektakl pt.„Mikołajkowa Niespodzianka”. Chętne dzieci miały możliwość współuczestniczyć w tym widowisku. Bohaterem przedstawienia był Mikołajek, który pisał list do Świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci, które przyszły tego dnia do MGOPK również miały okazję napisania swoich pragnień, podziękowań i życzeń w najdłuższym liście do Świętego Mikołaja. Odbyły się wyścigi elfów, odkrywaliśmy tajemnice Św. Mikołaja, były najróżniejsze konkursy, animacje o tematyce świątecznej. Nagrodą zaś słodkości dla zwycięzców i uczestników.

W końcu przyszedł czas na wyjątkowego gościa. Był to Pan z siwą brodą i dużym brzuchem, na nosie nosił okulary, ubrany był w czerwoną kurtkę i czapkę z pomponem. Był nim nie kto inny niż Święty Mikołaj, któremu towarzyszyła Dyrektor MGOPK Renata Garleja. Oboje rozdali słodkie przysmaki wszystkim grzecznym dzieciom wraz ze świątecznymi życzeniami od Burmistrza GiM Koziegłowy Jacka Ślęczki.

Mikołaj po rozmowie z dziećmi dowiedział się, że w tym roku rózgi nie będą potrzebne, ponieważ wszyscy byli w tym roku wyjątkowo grzeczni i uczynni.

O tym, że wszystkie dzieci potrafią się wspaniale bawić świadczy atmosfera, która towarzyszyła w czasie tego wyjątkowego spotkania.