Przesłuchania konkursowe do Festiwalu Pieśni i Piosenek Niepodległościowych „Niepodległa Pieśnią Malowana”

24.10.2018r.

24 października 2018r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach zostały zorganizowane przesłuchania konkursowe do Festiwalu Pieśni i Piosenek Niepodległościowych „Niepodległa Pieśnią Malowana”.

Zgromadzona publiczność mogła podziwiać ponad 120 wykonawców występujących w 6 kategoriach (Przedszkola, Szkoła Podstawowa klas I-III, Szkoła Podstawowa klas IV-VI, Klasy VII-VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum, Szkoły Średnie, Dorośli) podzielonych na dwie grupy (Soliści, Zespoły Wokalne/Chóry).

Przygotowany Przegląd był okazją do zaprezentowania szerokiego repertuaru od pieśni legionowych po współczesne utwory patriotyczne. Była to też okazja do pokazania, że poczucie patriotyzmu można wpajać już od najmłodszych lat. Wszyscy uczestnicy, od dziecka do osoby dorosłej, zaprezentowali się wspaniale, dlatego też jury w składzie Iwona Kołodziejczak – śpiewaczka operowa, Andrzej Cymer – nauczyciel muzyki, Piotr Mesjasz – nauczyciel szkoły muzycznej, po ich przesłuchaniu mieli nie lada kłopot by wyłonić zwycięzców.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Festiwalu Pieśni i Piosenek Niepodległościowych „Niepodległa Pieśnią Malowana”, który odbędzie się 11 listopada 2018r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Festiwal w ramach projektu „W drodze do Wolnej Polski” został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.