Święto Pieczonego Ziemniaka w Koziegłówkach

12.08.2018

12 sierpnia 2018 roku na placu OSP w Koziegłówkach odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza została zorganizowana przez Radną p. Monikę Skrobarczyk i Sołtys Koziegłówek p. Martę Frączek. Współorganizatorem była Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przy współpracy z OSP Koziegłówki.

Na tej plenerowej imprezie można było skosztować pieczonych ziemniaków oraz Ciast, które brały udział w konkursie na „Wypiek domowych ciast” organizowanym w ramach Sąsiedzkiego Festiwalu Ciast pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. To już kolejna odsłona tego Festiwalu, który realizowany jest w wielu sołectwach naszej gminy. W konkursie wzięło udział 8 ciast upieczonych przez Koło Gospodyń w Koziegłówkach, Marzenę Kaim, Grażynę Kulak, Urszulę Kajdas, Katarzynę Dyrkę, Salę Przyjęć Okolicznościowych „Silver”, Zofię Kciuk oraz Martę Pęczek. Jury oceniając wzięło pod uwagę przede wszystkim dobór produktów z których zostało wykonane, walory smakowe oraz oryginalność i estetykę wypieku.

Po konkursie nadszedł czas na ogólną degustację. Ciasta były wyborne, wprost rozpływały się w ustach. Podziwu nad dekoracją słodkości i smakiem nie było końca.

Na tej wspaniałej imprezie mogliśmy podziwiać Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które wystąpiły w swoim rewelacyjnym Show Tanecznym. Panie w przepięknych kreacjach scenicznych rozbawiły publiczność, która nagrodziła tancerki licznymi brawami.

Po występie artystek nadszedł czas na wokalistki ze Studia Piosenki MGOPK, które dały znakomity pokaz swoich umiejętności, prezentując różnorodny repertuar wokalny.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na występ estradowy Anny Żebrowskiej. W repertuarze piosenkarki znalazły się utwory Anny Jantar z lat 60., 70., 80. Piosenki „Tyle słońca w całym mieście” czy „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” zachwyciły publiczność, o czym świadczyły gromkie brawa i liczne bisy.

Wśród licznych konkursów związanych ze Świętem Pieczonego Ziemniaka, najbardziej podobał się konkurs „na obieranie ziemniaka na czas”. Do rywalizacji przystąpiły trzy osoby. Najszybszy okazał się mieszkaniec Bielska Białej, który w mig pokonał konkurentów.

Furorę zrobił również konkurs kulinarny który polegał na ubijaniu białek na sztywną pianę. W tej konkurencji najlepsze okazały się Panie z KUTW.

Dla młodszej publiczności również były przygotowane różnorodne konkurencje oraz inne atrakcje, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. Były dmuchańce, wata cukrowa oraz lody które cieszyły naszych milusińskich.

Na koniec imprezy odbyła się zabawa taneczna z DJ Lipsonem.

Takiej frekwencji jeszcze ta impreza nie miała, co świadczy o radości i zaangażowaniu wszystkich w Koziegłówkach.