Dni Gminy i Miasta Koziegłowy

21-22.07.2018

Na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK 21-22 lipca 2018 r. odbyło się ważne wydarzenie w naszej gminie – Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

Zainaugurowała je parada zabytkowych pojazdów prezentująca, zabytkowe samochody, motocykle i samochody tuningowe. Była to już V jubileuszowa parada MOTO-LEGENDY. W tym roku wzięła w nich udział rekordowa liczba, ponad 90 pojazdów, które przyciągały wzrok widzów, zachwycały wdziękiem i budziły uznanie dla ich właścicieli.

Punktualnie o godzinie 16.30 korowód wyjechał z placu targowego, by zaprezentować się mieszkańcom Gminy i Miasta Koziegłowy. W Centrum Rekreacji można było podziwiać pojazdy z bliska, uwiecznić na fotografii oraz porozmawiać z właścicielami.

Moto-legendy zostały zapoczątkowane pięć lat temu z inicjatywy Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renaty Garleja i dzięki temu kolejny raz udowodniliśmy, że Koziegłowy to miasto z Pasją. Wielki wkład w organizację tej imprezy wnieśli Pan Michał Czarnecki i Pan Bartosz Bartkiewicz możemy tę pasję rozszerzać i zarażać nią społeczność Koziegłów. W tym miejscu należy wyróżnić również osoby, które brały udział we wszystkich edycjach MOTO- LEGEND, a byli to: Marian Gawędzki, Michał Gil, Artur Pęczek, Jarosław Bryłka, Edward Chachulski, Krzysztof Florczyk, Krzysztof Blachnicki oraz AUTOMOBILKLUB CZĘSTOCHOWSKI.

W V edycji Moto Legend gościliśmy wielbicieli motoryzacji z Gminy Koziegłowy, grupę z Polskiego Związku Motorowego z Częstochowy, Myszkowski Klub Klasyków i wielu niezrzeszonych pasjonatów motoryzacji.

Samochody i motocykle zmierzyły się w 13 głównych kategoriach:

Miss Moto Legendy  –  WARSZAWA 223 r. 1969
Miss Prezentacji  –  MITSUBISHI SAPPORO r. 1978 
Miss Gracji  –  CADILAC r. 1973
Najstarszy Polski Samochód  –  WARSZAWA r. 1957
Najstarszy Samochód Parady  –  RENAULT 4 CV r. 1950 
Miss Tuning  –  MITSUBISHI GTO r.1992
Mister Tuning  –  FORD MUSTANG r. 2016 
Miss Kreatywności  –  NYSA r. 1988
Motocykl Parady  –  MOTOCYKL SIMSON r. 1959
Najstarszy Motocykl Parady  –  IVA BK 350 r. 1956
Najstarszy Polski Motocykl  –  MOTOCYKL WFM r. 1963
Samochód Militarny  –  DAF 126 r. 1956
Miss Cabrio  –  FIAT 500 SPORT r. 1979

Piękne, zabytkowe i tuningowane samochody zostały docenione przez Jury statuetkami i dyplomami. Przyznano również dodatkowe wyróżnienia dla innych samochodów i motocykli Parady.

Uroczyste otwarcie Dni Gminy i Miasta Koziegłów zainaugurował Hejnał wykonany przez Gminną Orkiestrę Dętą z Koziegłów pod batutą Kapelmistrza Henryka Nowaka. Inspiracją do napisania hymnu była historia i dzieje naszej ziemi. Po raz pierwszy został wykonany w 2017 roku.

Po wysłuchaniu hejnału przyszedł czas na przekazanie klucza do bram miasta. W ręce Krystyna i Dobrawy z Koziegłów oddal je Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK Pani Renata Garleja. Te role przypadły w udziale – Adzie Gocyła i Pawłowi Torbusowi.

Po uroczystej inauguracji odbył się niesamowity koncert Gminnej Orkiestry Dętej.

Możemy się poszczycić także talentami wokalnymi z prezentacją w trakcie koncertu laureatów Otwartego Festiwalu Artystycznego „Scena dla Ciebie”. Młodzi artyści, uczestnicy Letnich Warsztatów Wokalnych oraz wokaliści ze Studia Piosenki MGOPK zaśpiewali licznie zgromadzonej publiczności różnorodny repertuar wokalny.

Wybór młodych artystów nie był przypadkowy. Kierowano się osiągnięciami i wygranymi w różnych Konkursach Artystycznych.

Wśród nich byli: Natalia Feret, Julia Boroń, Amelia Kurek, Wojciech Tyrała, Oliwia Krawczyk, Zuzanna Marczyk, Zuzanna Marchewka, Roksana Dyrka, Lena Bulska, Paulina Musialik, Marta Glinka, Karolina Garleja. Wspaniale było słuchać tak uzdolnione dzieci z ziemi koziegłowskiej.

W międzyczasie na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik” odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów a Koziegłowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Z wynikiem 3:1 dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów.

Pierwszy dzień Gminnego Święta przebiegł pod znakiem tanecznego szaleństwa. I tak w programie ,,Hity Disco Polo w Tanecznym Show” wystąpili znani artyści polskiej muzyki rozrywkowej.

Publiczność wprowadził w atmosferę dobrej zabawy zespół wokalno-taneczny ,,MARAQUJA”, który rozgrzał słuchaczy swoim barwnym widowiskiem.

Doskonały kontakt z publicznością wokalistek występujących w kostiumach estradowych dopasowanych specjalnie do każdej piosenki bardzo przypadł do gustu zwłaszcza męskiej widowni.

Następnie na scenie zagościł Damian Banasiak śpiewając dla publiczności swoje przeboje, bawiąc tym samym publiczność. Artyście towarzyszyły dwie tancerki dające wyborne show muzyczne.

W tak doskonałym nastroju publiczność oczekiwała występu gwiazdy sobotniego wieczoru – Zespół ,,CLASSIC”.

Hity z poprzedniej dekady, jak również aktualniejsze utwory zespołu, bawiły zgromadzoną publikę.

Koncert trwał blisko godzinę, podczas której nie brakowało tańca, skandowania i bisów. Usłyszeliśmy najgorętsze hity z repertuaru grupy w tym: „Jolka Jolka”, „Hej czy Ty wiesz”, oraz przebój „Miłego dnia”.

Zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych dla mieszkańców kontynuował DJ DZIKER.

Zakończenie Pierwszego Dnia Gminy i Miasta Koziegłowy zakończyła fontanna fajerwerków.

Dzień drugi naszego święta rozpoczął się od występu znakomitej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc.

Młodzi muzycy pod batutą dyrygenta Wojciecha Pompki dali wspaniały popis swoich umiejętności muzycznych. Występ zachwycił całą publiczność, a wyrazem tego uznania były liczne bisy.

Ognisko muzyczne działające przy MGOPK również zaprezentowało swoich muzyków. Krótki występ grupy w piosence Camili Cabello – Havana oraz przedstawieniu muzycznym „Jedzie pociąg z daleka” wykonanym przy akompaniamencie gitary i bębnów afrykańskich.

Następnie jak w dniu poprzednim na scenie pojawili się, Laureaci IV Festiwalu ,,Sceny dla Ciebie”, których do występu przygotowała Instruktor MGOPK Pani Anna Łuszczyk – Matyja. Są to prawdziwe talenty. Zdobywali liczne nagrody na konkursach powiatowych i gminnych. Należą do nich: Paulina Urbańczyk , Maria Mordalska, Klaudia Jagoda, Angelika Krajewska, Szymon Matyja, Patrycja Krzan, Igor Jerz. Wszystkim wykonawcom, którzy zaprezentowali się podczas pierwszego jak i drugiego dnia Dni Koziegłów serdecznie gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów.

Po występie młodych artystów nastąpił czas na show taneczny w wykonaniu Koziegłowskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku. Panie w przepięknych kreacjach scenicznych dały prawdziwy show taneczny, rozbawiły publiczność, która nagrodziła tancerki licznymi brawami.

Kolejną atrakcją programu był występ Jacka Silskiego. Wokalista wystąpił w duecie z Magdaleną Pal. Wspaniałe głosy i nastrojowe piosenki jeszcze bardziej rozgrzały atmosferę na widowni. Artysta, od samego początku stworzył doskonały kontakt z publicznością, co pozwoliło na wspólne wykonywanie piosenek oraz tańce. Chętnych do jednego jak i drugiego nie brakowało.

Publiczność była zachwycona występem artysty, dlatego brawom nie było końca.

Nasza wspaniała publiczność przyjęła gorąco kolejny zespół „Apres Band” . Zespół wykonał znakomicie covery znanych artystów przygotowując widownię na kolejny koncert.

Gwiazdą wieczoru była Grupa „Poparzeni Kawą Trzy”. Wykonali najbardziej znane przeboje jak: „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Wezmę cię”, „Okrutna, zła i podła” i wiele innych dając popis swojej świetności. Panowie dali wielkie show, mieli świetny kontakt z widownią, przy tym widać było, że bawili się niesamowicie. Naładowali wszystkich obecnych pozytywną energią i entuzjazmem.

Na koniec po wielu bisach, Zespół „Poparzeni Kawą Trzy” wykonali wspólnie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Pińczyc utwór „Byłaś dla mnie wszystkim”.

To wielkie przeżycie dla naszych młodych wykonawców, którzy ten niedzielny wieczór długo zapamiętają.

Możliwość wystąpienia na scenie z tak znakomitymi artystami to wielkie wyróżnienie dla tych młodych ludzi. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez naszych sponsorów, a oto oni:

Sponsor Strategiczny:

– Firma Sona

– Firma Adal

– PHU Odys

– Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy ,,Zacisze”

Sponsor Główny:

– Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

– Delikatesy Centrum

– Sonic

– Orion

– Odlewnia PRESS

– TOYLAND

– SOFI

– Hotrl Ibis

– Denar – Travel

Sponsor Wspierający:

– Żywiec Zdrój S. A.

– Wtórex

-Józan

– Jodełka

-Hotel Karczma Stary Młyn

– FH „Grześ” Renata, Krzysztof Jagielscy

-Matpol

-Hotel Kinga

-Karczma Czardasz

– Agencja Ubezpieczeniowa Jolanta Stępień

Doskonały nastrój udzielił się wszystkim dlatego organizatorzy wydłużyli program w rytmach disco i tanecznym krokiem, z lawiną fajerwerków zakończyło się nasze święto. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom i wspaniałej publice, która po raz kolejny pokazała, że kultura w narodzie nie ginie.

Do zobaczenia za rok