V Turniej Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada”

07.07.2018

W sobotę 7 lipca w Centrum Rekreacji przy MGOPK odbył się jubileuszowy V Turniej Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada”.

W tym roku w turnieju wzięło udział 16 sołectw: Cynków, Koziegłówki, Krusin, Lgota Mokrzesz, Lgota Nadwarcie, Markowice, Mysłów, Mzyki, Nowa Kuźnica, Osiek, Postęp, Rosochacz, Rzeniszów, Stara Huta I, Winowno, Wojsławice.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14:45 przemarszem Korowodu zawodników i kibiców z Rynku w Koziegłowach do Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach. Wszystkich uczestników imprezy powitała Dyrektor MGOPK Pani Renata Garleja, która dokonała również otwarcia turnieju życząc jednocześnie wspaniałej zabawy.

W czasie całej imprezy obecny był również Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Piotr Kołodziejczyk.

Wszyscy „Sąsiedzi” mieli okazje zaprezentować swoje sołectwa na scenie gdzie zostali miło przyjęci przez publiczność.

O godzinie 15:45 rozpoczęły się zmagania drużyn. W każdej drużynie obowiązkowo startowały panie, panowie oraz dzieci w wieku do 12 lat. Konkurencje jak co roku były bardzo wymagające i zawodnicy musieli wykazać się pomysłowością i sprawnością fizyczną by wypaść w nich jak najlepiej. Emocje rozgrzewały wszystkich, a doping nie milkł. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej by być lepszym niż „sąsiad”.

Zawodnicy z poszczególnych sołectw brali udział w 10 konkurencjach.

Po raz drugi Sołectwo Mysłów zajęło pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wojsławic, natomiast trzecie – sołectwo Krusin. Wyróżniono również dwa sołectwa: Cynków i Lgotę Nadwarcie.

Nagrody wręczali Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Pan Piotr Kołodziejczyk, Przewodnicząca Gminy i Miasta Koziegłowy Pani Joanna Kołodziejczyk oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Pani Renata Garleja.

Po raz kolejny Gmina Koziegłowy pokazała, że relacje sąsiedzkie i wspólne działania są ważne i potrzebne. Dla organizatorów to kolejne wyzwanie za rok, aby poziom konkurencji wzrastał, bo takie są oczekiwania i ambicje naszych uczestników.

A oto pełne wyniki turnieju wraz z ilością zdobytych punktów:

Mysłów – 143 pkt, Wojsławice – 122 pkt, Krusin – 108 pkt, Cynków – 107 pkt, Lgota Nadwarcie – 107 pkt, Stara Huta I – 102 pkt, Koziegłówki – 100 pkt, Winowno – 96 pkt, Nowa Kuźnica – 95 pkt, Rosochacz – 87 pkt, Rzeniszów – 81 pkt, Mzyki – 67 pkt, Osiek – 62 pkt, Postęp – 62 pkt, Markowice – 45 pkt, Lgota Mokrzesz – 32 pkt

Wszyscy uczestnicy imprezy świetnie się bawili, tym bardziej, że pogoda bardzo dopisała tak jak i doskonałe nastroje uczestników turnieju, a cała impreza odbyła się w atmosferze zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że w VI Turnieju Sołectw w przyszłym roku do zabawy dołączą wszystkie sołectwa.