Wakacyjne Impresje w MGOPK

02.07-13.07.2018

W pierwszej połowie lipca w MGOPK w Koziegłowach odbyły się „Wakacyjne Impresje”.

Zajęcia rozpoczęliśmy grami i zabawami integracyjnymi, dzięki którym uczestnicy mogli się lepiej poznać i zapamiętać imiona swoich kolegów i koleżanek. Dzieci zaprojektowały również plakat naszej akcji w formie muralu.

Atrakcji dla dzieciaków ze Świetlic zrzeszonych przy MGOPK była cała plejada m.in. przygotowany został rajd pieszy do „ Zaczarowanego Lasu”z podchodami i zabawami.

Dzieci zwiedziły Chorzowskie ZOO, gdzie spędziły cały dzień. Odbył się też wyjazd na wodne igraszki do Parku Wodnego w Łazach. Na terenie Kompleksu Sportowego Orlik odbyły się zaś Międzyświetlicowe Rozgrywki Sportowe pod patronatem Burmistrza G i M Koziegłowy. Dzieciaki mierzyły się w dwóch kategoriach:

– piłka siatkowa

– piłka nożna

Emocje były ogromne, rywalizacja ostra i najważniejsze większość dzieci wracała do domu z medalami. Głównym sędzią jak co roku był Pan Mateusz Kolasa, któremu serdecznie dziękujemy.

Ciekawą propozycją były warsztaty rękodzielnicze w Bibliotece Publicznej. Pod wodzą Pani Anny Bańdo dzieci mogły zrobić zakładki filcowe z elementami narodowymi w ramach projektu „W drodze Do Wolnej Polski” dofinansowanego ze środków „Programu Wieloletniego Niepodległa”na lata 2017-2021.

11 lipca odbyła się Akcja „Bezpieczne Wakacje”, którą poprowadziła Pani Iwona Chmurzewska. Uczestniczyły w niej Instytucje: Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Myszkowie, Sanepid w Myszkowie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Myszkowie, Powiatowa Komenda Policji w Myszkowie oraz Stowarzyszenie Maximus. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka. Po krótkich prezentacjach i pogadankach odbyły się konkursy dla dzieci ze Świetlic: plastyczny dla młodszych i krzyżówki dla starszych. Dzięki hojności wyżej wymienionych Instytucji każde dziecko dostało nagrodę w formie upominku albo słodyczy.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i wolontariuszom oraz mają nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni z tegorocznej edycji „Wakacyjnych Impresji” i spotkamy się podczas następnych wspólnych zajęć w ramach programowych Świetlic MGOPK.

Bezpiecznych i wesołych wakacji życzy Renata Garleja Dyrektor MGOPK w Koziegłowach.