Wakacyjny Festyn Rodzinny w Wojsławicach

30.06.2018

30 czerwca na placu starej szkoły w Wojsławicach odbył się Wakacyjny Festyn Rodzinny.

Organizatorami imprezy byli: Pani Sołtys i Rada Sołecka, OSP i KGW Wojsławice, współorganizował ją Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach.

Na scenie zaprezentowali się: Koło Gospodyń Wiejskich z Wojsławic, dzieci ze Świetlicy „Ferajna” oraz Jurajska Kapela Biesiadna.

W ramach imprezy odbył się Sąsiedzki Festiwal Ciast pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. W konkursie wzięło udział 12 ciast a najsmaczniejsze ciasto upiekła Pani Stanisława Noczyńska. Drugie miejsce zajęła Halina Postułka-Korbacz, trzecie Teresa Nowak, a dwa wyróżnienia zdobyły Panie Beata Bańska i Maria Kidawa. Jury w składzie: Panie Iwona Chmurzewska, Zofia Wielgus i Radna G i M. Koziegłowy Grażyna Sitek były zachwycone nie tylko smakiem ale i wyglądem wykonanych ciast – z tego tez powodu prace Komisji mocno się przedłużyły.

Niespodzianką był tort dla dzieci z okazji 10-lecia Świetlicy „Ferajna”, która po roku remontu otworzyła podwoje dla swoich milusińskich. Z tej okazji przygotowano też inne atrakcje: liczne konkursy, przejażdżkę samochodem strażackim, malowanie buziek czy dmuchańce.

Podczas Festynu nie zabrakło słodkości, były ciasta, gofry dla łasuchów, a amatorzy pieczonek ustawiali się w długiej kolejce. Wszystkie te pyszności przygotowały Panie z KGW Wojsławice.

Druhowie OSP zadbali zaś o zaplecze techniczne Wakacyjnego Festynu Rodzinnego.

Impreza nie mogła się odbyć bez zabawy tanecznej, w której licznie brali udział mieszkańcy Sołectwa i nie tylko…. Do tańca przygrywał Zespół AllGro.