Uroczyste otwarcie Placu Zabaw w Rzeniszowie

20.06.2018

20 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw w Rzeniszowie, ufundowanego przez firmę Womir-SPA z Rzeniszowa w ramach programu „Dobry sąsiad”. To miejsce spotkań dla dzieci i ich rodzin zostało utworzone obok budynku OSP, w którym zlokalizowana jest świetlica „Promyk”.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i części oficjalnej, uczestnicy tego przedsięwzięcia mogli spróbować delicji upieczonych na konkurs „najsmaczniejsze domowe ciasto”, organizowanego w ramach „Sąsiedzkiego festiwalu ciast”. To już kolejna odsłona tego Festiwalu. Jury spośród 11 wypieków wyróżniło smakołyk Pani Magdaleny Grząś, które otrzymało I miejsce, II miejsce otrzymał wypiek Pani Małgorzaty Kijanki, III miejsce – Alicji Balukiewicz.

Wszystkie ciasta były wyborne, wprost rozpływały się w ustach. Podziwu nad dekoracją słodkości i smakiem nie było końca.

Oczywiście nie zabrakło również wielu konkursów dla dzieci i dorosłych przeprowadzonych przez Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Panią Renatę Garleję, min. ubijanie śmietany na czas, picie soku przez dzieci a mleka przez dorosłych na czas, oraz taniec w parach z balonami czy konkurs plastyczny „Co jeszcze dzieci widziałyby na placu zabaw”. Wszystkie konkursy sprawiały wiele radości zawodnikom jak i widzom. Pełne były śmiechu i pozytywnej energii, emocji.

Dużą atrakcją był także koncert Zespołu Pieśni i Tańca Koziegłowy. Owacje i brawa były najlepszą nagrodą dla Zespołu.

Nie zabrakło smalcu z ogórkiem małosolnym, pieczonek i innych przysmaków które przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeniszowie.

Swoim występem wokalnym i tanecznym pochwaliły się także dzieci ze Świetlicy „Promyk” z Rzeniszowa.

Najmłodsi mogli po raz pierwszy skorzystać ze wspaniałego placu zabaw, były zamki dmuchane, zjeżdżalnie, wiele atrakcji w tym malowanie twarzy uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci.

Imprezę zakończyła zabawę taneczna z zespołem Eminens.

Organizatorem tego działania byli: Radna i Sołtys Rzeniszowa Grażyna Sitek, Żywiec Zdrój i WOMiR. Współorganizatorem: MGOPK, KGW Rzeniszów, OSP Rzeniszów.

Patronat honorowy objął Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.