Gminny Dzień Dziecka „Mamo Tato co ty na to?”

01.06.2018

1 czerwca 2018 r. w Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach odbył się Gminny Dzień Dziecka.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach z honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki.

Wspólnie spędziliśmy czas z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z terenu Gminy i Miasta Koziegłowy. Jesteśmy jak jedna wspólna rodzina, co potwierdziły Nam wspaniała frekwencja wszystkich uczestników i żywa reakcja publiczności.

Mocną stroną naszej Gminy jest także różnorodność talentów artystycznych. Prezentacje z Koncertu Laureatów Otwartego Festiwalu Artystycznego „Scena dla Ciebie” umacniają Nas w przekonaniu, że jesteśmy Gminą z Pasją.

W tym roku gratulujemy następującym wykonawcom:

W kategorii Soliści – wokaliści przedszkola:

I miejsce – Natalia Feret

II miejsce – Julia Boroń

II miejsce – Amelia Kurek

III miejsce- Wojciech Tyrała

Wyróżnienie – Lilianna Szpak

Wyróżnienie – Oliwia Krawczyk

W kategorii Soliści – wokaliści szkoły podstawowe I-III:

I miejsce – Zuzanna Marczyk

I miejsce – Zuzanna Marchewka

II miejsce – Roksana Dyrka

III miejsce – Lena Bulska

W kategorii Soliści – wokaliści szkoły podstawowe IV-VI:

I miejsce – Wiktoria Cesarz

II miejsce – Paulina Musialik

III miejsce – Marta Glinka

Wyróżnienie – Karolina Garleja

W kategorii Soliści – wokaliści gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej:

I miejsce – Paulina Urbańczyk

II miejsce – Maria Mordalska

III miejsce – Wiktoria Konieczniak

W kategorii Soliści – wokaliści szkoły średnie:

I miejsce – Klaudia Jagoda

W kategorii Soliści – wokaliści dorośli:

I miejsce – Angelika Krajewska

W kategorii Duety, Zespoły Wokalne, Chóry szkoły podstawowe I-III:

I miejsce – Duet Julia Filipczyk i Maja Konieczniak

II miejsce – Zespół wokalny „Wesołe nutki”

III miejsce – „Odlotowy Team”

W kategorii Duety, Zespoły Wokalne, Chóry szkoły podstawowe IV-VI:

I miejsce – Zespół wokalny SP w Cynkowie

W kategorii Duety, Zespoły Wokalne, Chóry gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej:

I miejsce – Chór ZS w Koziegłowach

W kategorii Instrumentaliści – Soliści przedszkola:

Wyróżnienie – Filip Marczyk

W kategorii Instrumentaliści – Soliści szkoły podstawowe I-III:

I miejsce – Maja Konieczniak

II miejsce – Zuzanna Marczyk

III miejsce – Michał Majchrzak

W kategorii Instrumentaliści – Soliści szkoły podstawowe IV-VI:

I miejsce – Maciej Puszczewicz

II miejsce – Alicja Kałuża

III miejsce – Antoni Puszczewicz

Wyróżnienie – Karolina Garleja

W kategorii Instrumentaliści – Soliści gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej:

I miejsce – Anna Matyja

II miejsce – Klaudia Krawiec

III miejsce – Martyna Bereza

W kategorii Instrumentaliści – Soliści szkoły średnie:

I miejsce – Julia Puszczewicz

W kategorii Zespoły Instrumentalne, Orkiestry gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej:

I miejsce – Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc

W kategorii Tancerze – Soliści gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej:

I miejsce – Maksymilian Bańdo

II miejsce – Oliwia Szmal

W kategorii Zespoły Tańca Nowoczesnego i Towarzyskiego szkoły podstawowe IV-VI:

Wyróżnienie: Zespół „Just Smile”

W kategorii Zespoły teatralne szkoły średnie:

I miejsce – Grupa Teatralna ZS w Koziegłowach

W kategorii Zespoły Teatralne dorośli:

I miejsce – Grupa Teatralna ZS w Koziegłowach

Kolejną atrakcja były postacie bajkowe: Myszka Mini, Czerwony Kapturek, Alicja z Krainy Czarów, Bajkowa Wróżka, Pocahontas, Pszczółka Maja w które wcieliły się Animatorki z naszych Świetlic.

Prowadziły one równolegle z toczącym się Koncertem różne konkursy i zabawy. Jako pierwszy odbył się konkurs plastyczny pt. : „Moja Rodzina i Ja”, w którym zwyciężyli:

I miejsce – Dominika Białas

II miejsce- Hania Śnigurska

III miejsce – Ola Raczek

Wyróżnienie – Weronika Gocyła, Kamil Gabryszewski, Oliwia Orawec, Lena Mrowiec, Kasia Szewczyk

Odbył się również Turniej Szachowy , a oto jego zwycięzcy:

W kategorii klasy 0 – IV:

I miejsce – Dominik Jagiełło

II miejsce – Marcin Skowronek

III miejsce – Filip Całusiński

W kategorii klasy V – VII:

I miejsce – Kamil Żurek

II miejsce – Kacper Haczyk

III miejsce – Oliver Jarząb

W kategorii gimnazjum II i III klasa:

I miejsce – Mikołaj Jabłoński

II miejsce – Dominik Nazimek

III miejsce – Sebastian Żurek

Puchar dla Najmłodszego Zawodnika otrzymała Magdalena Walo.

Nowością był także konkurs w ramach Festiwalu Ciast.

Fajnym i atrakcyjnym sposobem zabawy okazał się również basen z nagrodami, gdzie każde chętne dziecko mogło sobie własnoręcznie złowić jakąś nagrodę.

W przerwach podczas Koncertu odbyły się również konkursy z nagrodami. Zmagać się w nich mogli wspólnie – rodzice i ich milusińscy, oraz dzieci ze Świetlic zrzeszonych przy MGOPK. Była naprawdę fajna zabawa i chociaż konkurencje wcale nie były łatwe, to wszyscy dobrze się bawili.

Nie zabrakło innych atrakcji, a w tym: salon dziecięcej urody czy kawiarenka ze słodkościami.

Dla każdego dziecka były też upominki w postaci balonowego zwierzaka-cudaka.

Wspaniała zabawa, piękna pogoda i liczna frekwencja sprawiły, że wszyscy razem cieszymy się z naszego wspólnego działania.