Osobowość Roku

28.02.2018

28 lutego w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyła się Gala podsumowująca największy plebiscyt „Dziennika Zachodniego” – Osobowość Roku 2017. Miło nam poinformować, że Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja, odebrała statuetkę w kategorii Kultura.

Przez kilka tygodni Czytelnicy „Dziennika Zachodniego” oddawali głosy w największym tegorocznym plebiscycie – Osobowość Roku 2017. Redakcja pragnęła w ten sposób wyróżnić tych, którzy wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla swojej lokalnej społeczności.

Plebiscyt „Osobowość Roku 2017 ” był prowadzony w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

Najlepsza w głosowaniu była pani Renata Garleja Dyrektor MGOPK w Koziegłowach nominowana w kategorii Kultura,  za organizację całej masy autorskich imprez angażujących lokalną społeczność takich, jak: Turniej Sołectw, Nasze Koziegłowy i okolice, Dni Gminy i Miasta Koziegłowy, Słowiańska Noc Zakochanych.

W imponującym stylu Pani Dyrektor wygrała etap powiatowy plebiscytu (pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników pozostałych kategorii w powiecie myszkowskim) oraz osiągnęła wysokie 7 miejsce w finale wojewódzkim otrzymując 1176 głosów, który zapewnił nadal najlepszy wynik z naszego regionu.

To zasługa wszystkich wspaniałych osób, które oddały swoje bezcenne głosy. Jeszcze raz z całego serca dziękuję za bezinteresowne wsparcie i życzliwość. Dalej wraz z moimi współpracownikami będziemy pracować na rzecz upowszechniania kultury z przesłaniem, które wypełnia każdy dzień naszej działalności – „Kultura jest wyrazem człowieka. Człowiek ją tworzy – i człowiek przez nią tworzy siebie”. Te podziękowania i słowa kieruje Dyrektor MGOPK Pani Renata Garleja.