Wiosna kobiet

07 – 09. 03.2018

Wiosna, jaka to piękna pora roku. Po zimowym śnie z radością szukamy w przyrodzie wszelkich jej oznak. Uśmiechamy się do pierwszych przebiśniegów, krokusów. Cieszą nas pierwsze zielone listki.

Przyroda budzi się do życia. A co z nami? Też pragniemy obudzić się z zimowego letargu, chcemy być kobietą – wiosną, pełną życia, zachwycającą swym wyglądem.

Już po raz czwarty taką możliwość stwarza nam MGOPK .

Cykl spotkań Wiosny Kobiet cieszy się dużą popularnością.

W tym roku 7 marca pierwszy dzień spotkań upłynął pod hasłem ,,Zmysłowa kobieta jest niczym Wiosna”. W ten nastrój wprowadziły nas wyjątkowe dekoracje, które zdobiły cały nasz budynek za sprawą Kwiaciarni Bella Rosa z Częstochowy.

Panie mogły poświęcić czas urodzie. Piękne fryzury i makijaże oraz zapachy przyozdobiły Panie i wprawiały je w lepsze samopoczucie.

Bardzo ciekawy wykład „Piękny zapach na wiosnę” przygotowany przez Avon Cosmetics zgromadził liczną widownię. Po prezentacji Panie mogły również skorzystać z badania poziomu nawilżenia twarzy.

Firma Mary Kay wykonała pokaz makijażu na każdą okazję oraz zaprosiła Panie na zabiegi pielęgnacji dłoni.

Do Salonu Fryzjerskiego DUET z Myszkowa ustawiała się długa kolejka Pań chcących zmienić swój wizerunek na wiosnę.

Dużą popularnością cieszył się Salon kosmetyczny Green z Myszkowa, który udzielał indywidualnych konsultacji z zakresu pielęgnacji skóry oraz wykonywał makijaż dzienny i wieczorowy.

Dodatkowo Panie miały okazję stworzyć własnoręcznie małe arcydzieła ze szkła witrażowego, na warsztatach Biżuterii Tiffany, przeprowadzone przez Pracownię Glass art z Myszkowa.

KOBIETA JEST UŚMIECHEM WIOSNY to hasło drugiego dnia Wiosny Kobiet. W tym dniu Panie zadbały o siebie „od środka”.

Dietetyk z Centrum Dietetycznego Natur House z Myszkowa, w interesujący sposób przekazała bezcenną wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Uświadomiła uczestniczkom wykładu jak ważna jest zdrowa dieta, która jest podstawą w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Ponadto każda z uczestniczek wykładu miała dostęp do indywidualnych konsultacji dietetycznych.

Po wykładzie odbyły się warsztaty kulinarne „ Wiem co jem”, które prowadziła właścicielka Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego ,,Zacisze” Rzeniszów – Łazy, Pani Sylwia Piekarczyk oraz jej szefowa kuchni. Panie podzieliły się z uczestniczkami warsztatów przepisami na smakowite sałatki. Ciekawe, kolorowe, kompozycje smakowe, przypominały wszystkim o nadchodzącej wiośnie.

Piątek 9 marca upłynął pod hasłem „ Kobieta się śmieje – Słońce jaśnieje”. Panie tuż przed 18.30 pojawiły się licznie na sali widowiskowej i z niecierpliwością czekały na Babski Comber z Grzegorzem Stasiakiem. Swoim niezwykle radosnym i żartobliwym podejściem dostarczył widzom dużo pozytywnej energii i niezapomnianych wrażeń.

O charakterach Kobiet i nie tylko można było się także na wesoło dowiedzieć z piosenek Kapeli Biesiadnej z Choronia.

Wiosna Kobiet zakończyła się późnym wieczorem. Czwarta edycja tej wyjątkowej imprezy, po raz kolejny uświadomiła nam jak potrzebne są tego typu działania. Pozytywne komentarze i duża frekwencja przybyłych Pań nastrajają nas do dalszego rozwijania tego niespotykanego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że przesłanie kierowane do wszystkich Pań – ” Kobieto obudź się na Wiosnę”, które nam towarzyszy od pierwszej edycji wypełniło się całkowicie. Obudzone, uśmiechnięte i zadowolone możemy rozdawać swoją pozytywną energię teraz każdego dnia.