„ Zimowa Akademia Artystyczna” w MGOPK

29.01-09.02.2018

Na czas ferii od 29 stycznia do 9 lutego Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przygotował wyjątkowy program zajęć dla dzieci z Gminy Koziegłowy.

Tegoroczna akcja miała charakter warsztatowy pod nazwą „ Zimowa Akademia Artystyczna” w MGOPK. W programie znalazły się różnorodne propozycje , a były to: warsztaty wyrobu świec, mydła, wikliny papierowej, balonowe zwierzaki,biżuteria z modeliny, masa porcelanowa czy breloczki robione metodą quillingu. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem , dzieci pracowały z pełnym zaangażowaniem i z ciekawością podchodziły do każdego tematu, ponieważ z niektórymi technikami miały styczność pierwszy raz. Dodatkową atrakcją była możliwość zabrania do domu zrobionych przez siebie prac.

Dla wszystkich fanów kinematografii przygotowano ,,Filmowe opowieści”. Codziennie w godzinach porannych dzieci mogły zobaczyć bohaterów swoich ulubionych bajek.

Niebywałą atrakcją był piątkowy wyjazd do Parku Wodnego w Łazach. Ponad dwie godziny wodnego szaleństwa, śmiechu i zabawy sprawiły wiele radości dzieciom i ich opiekunom.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się warsztaty kulinarne, w którym mali uczestnicy walczyli o oryginalny fartuch ,, MasterChef Junior”. Aby go zdobyć trzeba było upiec pizzę według własnego przepisu. Dzieciaki ochoczo przystąpiły do dzieła i w ten sposób powstały działa kulinarne, których nie powstydzili by się najlepsi szefowie kuchni.

Jednym z punktów programu było spotkanie z Państwową Inspekcją Pracy w Katowicach, Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i KRUS-em w Myszkowie,które to organizacje przygotowały dla podopiecznych MGOPK konkurs plastyczny pt. ,,Bezpieczne ferie” pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy . Konkurs poruszał temat zachowania bezpieczeństwa w różnych, życiowych sytuacjach. Wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne nawiązujące do tematu prelekcji, które następnie zostały nagrodzone .

Ferie zakończyły się w piątek wizyta w Bibliotece Publicznej w Koziegłowach, gdzie dzieci spotkały się z wróżką Haliną i Pajacykiem podczas teatrzyku japońskiego Komishibai. Dzieci z zachwytem najpierw obejrzały zaproponowaną bajkę, a potem mogły same tworzyć postacie i scenariusze by je zaprezentować w oknie teatrzyku. Zabawa była świetna, do tego cały czas towarzyszyły nam piosenki dziecięce prezentowane przez wróżkę i pajacyka.

Taka forma artystycznych zajęć na czas Ferii Zimowych sprawdziła się i podpowiada Organizatorom w jakim kierunku tworzyć program działań dla dzieci”- mówi Dyrektor MGOPK Renata Garleja.

Ponadto cieszy fakt, że można dać radość odkryciem przeróżnych zainteresowań i talentów , jakie drzemią w dzieciach.