Koncert Noworoczny

21.01.2018

Karnawał to okres bali, maskarad, koncertów. To czas zabawy i radości. W myśl tej tradycji MGOPK w Koziegłowach przygotował dla mieszkańców Gminy wyjątkowy Koncert Noworoczny, pod Honorowym Patronatem Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki.

Koncert był również okazją do podsumowania całorocznej działalności artystycznej MGOPK.

Zgromadzona publiczność w ten wyjątkowy wieczór przeniosła się na chwilę w świat muzyki i tańca. Były to prawdziwe popisy artystyczne wykonawców i nawet najbardziej wymagający widz mógł coś dla siebie znaleźć.

Jak co roku Koncert Noworoczny zainaugurowała Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów, pracująca pod batutą kapelmistrza Henryka Nowaka. Usłyszeć można było wiązankę popularnych standardów muzycznych, znakomicie wpisujących się w klimaty karnawałowe.

Ten radosny nastrój odczuć było można przez kolejne godziny Koncertu.

Wokalistki: Karolina Garleja, Natalia Feret, Klaudia Jagoda, Wiktoria Konieczniak i Angelika Krajewska ze Studia Piosenki , prowadzonego przez Annę Łuszczyk- Matyja, wykonały kilka znakomitych piosenek. Młode piosenkarki zaprezentowały wysoki poziom artystyczny. Warto wspomnieć, że w minionym roku dziewczyny brały udział w Przeglądach na których zdobywały nagrody i wyróżnienia.

Uśmiechami i gromkimi brawami publiczność nagrodziła występ Zespołu Seniorki Szok z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ich wykonanie ,,Walca” i ,,Seksapilu” rozgrzała publiczność . Te pełne dynamizmu układy taneczne przygotowała dla Zespołu Dyrektor MGOPK Renata Garleja.

Roztańczony, radosny czas można było odnaleźć w spektaklu ,,Świąteczne Spotkanie”, które przygotowała Formacja Tańca Nowoczesnego ,,Pokusa” z Koziegłów, Grupa Teatralna ,,SPONTAN” oraz Stowarzyszenie ,,Moc Pokoleń” z Myszkowa pod kierunkiem choreograf Katarzyny Miklas.

Grupa młodzieżowa z Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” zafundowała publiczności barwne, dynamiczne tańce krakowskie z Lajkonikiem na czele.

Karnawał trwa, ale jest to również czas kiedy chętnie śpiewamy kolędy. Podczas Koncertu Noworocznego jeszcze raz można było wspólnie zaśpiewać piękną kolędę ,,Wśród Nocnej Ciszy”. Zagrała i zaśpiewała ją młodzież i dzieci z Ogniska Muzycznego pod kierunkiem instruktora Bartłomieja Chyli. Była to ciekawa aranżacja na gitary i bębny afrykańskie.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc. Ci młodzi ludzie pod opieką kapelmistrza Wojciecha Pompki dali wspaniały koncert kolęd. Ich brzmienie roznosiło się po całej sali i nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku. Publiczność to doceniła owacjami na stojąco.

Finalnym punktem Koncertu był występ Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” .

Pastorałka ,,Tylko jedna jest taka noc”, w wykonaniu Zespołu, pozwoliła jeszcze raz poczuć klimat świąt i radość z narodzin Dzieciątka.

Tradycją jest również, że w czasie Koncertu Noworocznego ogłaszane są wyniki konkursu ,,Zaczarowana choinka” . Konkurs przeprowadzany jest wśród Świetlic działających na terenie Gminy.

W tegorocznej edycji każda ze Świetlic otrzymała słodycze i nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

Koncert Noworoczny był okazją do zaprezentowania naszych rodzimych artystów, którzy wkładają wiele pracy i serca w swoje występy.

Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja prowadząc imprezę gorąco dziękowała wszystkim artystom i instruktorom za całoroczną pracę i wkład kulturowy na rzecz Gminy i Miasta Koziegłowy. Szczególnie ciepłe słowa kieruje do licznie zgromadzonej publiczności. To oni tworzą wyjątkową atmosferę która udziela się nie tylko występującym artystą ale otacza Nas wszystkich i zachęca do dalszych działań.

Cieszy Nas wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie naszych instruktorów i rodzimych artystów.