Mikołajki

5.12.2017

5 grudnia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach gościliśmy niezwykłego gościa. Był to Pan w starszym wieku, nieco już sędziwy, z siwą brodą i dużym brzuchem, na nosie nosił okulary, ubrany był w czerwoną kurtkę, spodnie, czapkę z pomponem oraz czarne długie buty. Oczywiście był to, nie kto inny jak sam Święty Mikołaj.

Tego dnia dzieci z naszej gminy uczestniczyły w zabawach mikołajkowych. Na scenie czekał na nich przezabawny Klaun Dyzio, który wraz z ,,Zaczarowaną Choinką” rozśmieszał i bawił naszych milusińskich. Po szalonych zabawach dla każdego dziecka Dyzio przygotował pyszną watę cukrową.

Chwile później pojawił się przed zgromadzoną publicznością, prawdziwy, Święty Mikołaj, który wraz ze swoimi przyjaciółmi, Burmistrzem GiM Koziegłowy Panem Jackiem Ślęczką oraz Panią Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renatą Garleją rozdali słodkie przysmaki wszystkim grzecznym dzieciom.

Zabawa trwała jeszcze długo, po rozdaniu słodyczy, dzieci wesoło bawiły się ze Świętym Mikołajem. Kto wie, jeżeli dzieci będą grzeczne to na pewno Mikołaj odwiedzi je ponownie w przyszłym roku.