Tylko jedna jest taka Noc

6.01.2018 r.

 

Boże Narodzenie to piękne, radosne święto, nierozerwalnie związane ze śpiewaniem kolęd i pastorałek. Na ten czas czekamy cały rok. Śpiewamy je w kościołach, domu i na koncertach. Rozbrzmiewają aż do Święta Ofiarowania Pańskiego.

W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Kolęd, który odbył się 6 stycznia w MGOPK, a wyjątkowym, bo miał niepowtarzalną oprawę.

6 stycznia to święto Objawienia Pańskiego potocznie zwane Świętem Trzech Króli. W dniu tym wiele miast organizuje tradycyjne Orszaki. Nawiązując do tradycji, już od kilku lat, Orszak Trzech Króli przemierza również ulice Koziegłów. Barwny Orszak rozświetlony pochodniami, lampionami wyruszył spod kościoła Marii Magdaleny i wprowadził wprost na Koncert Kolęd do MGOPK.

Gościem tegorocznego Koncertu Kolęd był młody wokalista Antek Smykiewicz. Podczas Koncertu rozbrzmiewały znane, popularne kolędy, co dało okazję do wspólnego śpiewania. Dosłownie cała sala jeszcze raz przeżywała radość z narodzin Dzieciątka. Dla słuchaczy była to również okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd razem z wokalistą. Stąd na scenie nie brakowało, dzieci, młodzieży

i dorosłych. Ten świąteczny duch dosłownie unosił się w powietrzu.

Na zakończenie Koncertu Gminny Zespół Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” przygotował dla Gościa niespodziankę. Specjalnie dla Niego wykonał pastorałkę ,,Tylko jedna jest taka Noc” .

Po Koncercie vice- burmistrz Piotr Kołodziejczyk i dyr. MGOPK Renata Garleja wręczyli wokaliście upominki: Anioła wykonanego z wiór osikowych i bukiet kwiatów wraz z serdecznymi życzeniami.

Wśród uczestników Koncertu Kolęd był Sekretarz GiM Koziegłowy Krzysztof Bąk i Ksiądz Proboszcz Robert Nemś oraz zastępca dyrektora Radia Fiat Aleksandra Mieczyńska.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali Radio Fiat i portal czestochowskie24.pl. Organizatorami Kolędowania byli: Gmina i Miasto Koziegłowy, MGOPK w Koziegłowach oraz Radio Fiat.