Boże Narodzenie to piękne Święta

14.12.2017 r.

Boże Narodzenie to piękne Święta. Święta przepełnione miłością i radością. Oczekujemy bowiem na przyjście małego Jezuska. To czas dla Nas wszystkich wyjątkowy. W tradycji polskiej siadamy do kolacji wigilijnej, łamiemy się opłatkiem, śpiewamy kolędy a wszystko to przy blasku choinki, kolorowych stroików i zapachu pierniczków. Zapach Świąt dosłownie rozchodzi się po domu otacza, niczym magiczna mgiełka. Wszystko to ma symbolizować radość, bo te zimowe Święta właśnie takie są.

Tą radość z nadchodzących Świąt, pachnących igliwiem i rozświetlonych ciepłym światłem świec można było już poczuć podczas warsztatów zorganizowanych w MGOPK.

,,Pracownia pod Koziołkami” przygotowała warsztaty świąteczne gdzie uczestnicy mogli nie tylko zrobić własnoręcznie bożonarodzeniowe stroiki ale również posłuchać jak w prosty acz nie banalny sposób przystroić świąteczny stół czy zaaranżować dekorację w ogrodzie.

Warsztaty prowadziły instruktorki z Kwiaciarni ,,Bella Rosa” z Częstochowy przy ulicy Palmowej 6.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, każdy z uczestników pod czujnym okiem instruktorek stworzył niepowtarzalny, swój własny stroik, który będzie dumnie prezentował się na świątecznym stole i przypominał o miłych chwilach spędzonych u Nas.