Wystawa Malarstwa Karoliny Posyłek

24.11.2017 r.

W piątkowe popołudnie 24 listopada 2017 r. w Gallery Promo Arte w MGOPK odbył się wernisaż wystawy Pani Karoliny Posyłek.

Wystawę otworzył Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka, Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja i Komisarz Wystawy Łukasz Chojnacki. O Pani Karolinie Posyłek, można mówić długo i zawile. Jako młoda artystka posiada znaczący dorobek artystyczny. Przybliżając sylwetkę artystki usłyszeliśmy kilka informacji.

Pani Karolina jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie oraz Akademii Jana Długosza. W 2015 roku obroniła pracę magisterską z malarstwa zatytułowaną „Malarskie wariacje o trójkącie na płaszczyźnie”. Podczas studiów tworzyła grafiki w technice akwaforty oraz suchej igły pod okiem prof Krystyny Szwajkowskiej oraz mgr Anny Glińskiej-Kubczyk. Bierze udział w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, na co dzień pasjonuje się ceramiką artystyczną.

Przedstawione prace, posiadają swój własny niepowtarzalny charakter. Zapewne wszystkich odbiorców zaciekawiło połączenie technik malarskich, a także nietuzinkowy kształt samych dzieł (niektóre obrazy na płaszczyźnie trójkąta).

Interesująca grupę dzieł artystki stanowią obrazy kobiecych aktów, a także ręczenie wykonana ceramika.

Młoda artystka z niebagatelnym warsztatem malarskim prowadzi widza w prace, w których możemy doszukać się głębi, kontrastów, kształtów. Jak sama podkreśla chwila zadumy w galerii, w której światła są specjalnie przygaszone, sprawia, że pod wpływem błękitnych toni, obrazy zaczynają ,,wychodzić” ze swoich ram nabierają dla widza nowych znaczeń i interpretacji.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z wystawą malarstwa Pani Karoliny Posyłek do końca bieżącego roku.