,,Wakacyjne Impresje”

29.06 – 14.07 2017r.

W dniach 29.06 – 14.07 2017r. w MGOPK w Koziegłowach odbyły się „Wakacyjne Impresje”.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy Akcją „ Bezpieczne Wakacje na wsi” ,w której uczestniczyły Instytucje: Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach , Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Myszkowie, Sanepid, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Myszkowie. Po krótkich prezentacjach odbyły się konkursy dla dzieci ze Świetlic: plastyczny dla młodszych i krzyżówki dla starszych i puzzle dla . Dzięki hojności wyżej wymienionych Instytucji każde dziecko dostało nagrodę w formie upominku albo słodyczy. Nagrodę specjalną ufundował Burmistrz G i M Koziegłowy.

30.06 dzieci zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej na zabawę w „ Ciemno, zimno” i konkurs plastyczny zainspirowany przygodami małych detektywów Mai i Lassego.

04i05.07 zaplanowaliśmy wycieczkę do Ogrodzieńca. Dzieci mogły zwiedzić Zamek , a potem Rodzinny Park Rozrywki, gdzie czekało na nie wiele atrakcji:Park Miniatur, Park Doświadczeń Fizycznych, Plac Zabaw( ogromny notabene , z którego dzieciaki nie chciały schodzić). W programie znalazł się także zjazd na torze saneczkowym.

07.07 na terenie Kompleksu Sportowego Orlik odbyły się Międzyświetlicowe Rozgrywki Sportowe pod patronatem Burmistrza G i M Koziegłowy. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich Świetlic działających przy MGOPK w Koziegłowach. Dzieciaki mierzyły się w dwóch kategoriach:

– piłka siatkowa

– piłka nożna

Emocje były ogromne, rywalizacja ostra,ale oczywiście panowała gra fair play– no i najważniejsze większość dzieci wracała do domu z medalami. Głównym sędzią jak co roku był Pan Mateusz Kolasa, któremu serdecznie dziękujemy .

Bardzo oczekiwany był wyjazd do Parku Wodnego w Łazach, gdzie zabawom i igraszkom wodnym nie było końca.

12 .07 pojechaliśmy do Stanicy Jurajskiej w Miłości , gdzie spotkaliśmy się z Rycerzem Ralphem. Dzieci miały okazję posłuchać opowieści rycerskich, przymierzyć elementy rynsztunku rycerskiego, czy zapoznać się z średniowieczną bronią. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

W ostatnim dniu akcji dzieci uczestniczyły w „ Nocy z Kulturą”. W programie znalazły się : nocne podchody, filmy i bajki na dużym ekranie, a następnie przyszedł czas na chowanego i wiele innych zabaw. Po tej bardzo aktywnie spędzonej nocy rankiem następnego dnia fanów nocnych wrażeń odebrali rodzice.

Ponadto odbywały się gry i zabawy muzyczne, warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe i rekreacyjne na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK.

Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni z tegorocznej edycji „ Wakacyjnych Impresji” i spotkamy się podczas następnych wspólnych akcji.