Dni Gminy i Miasta Koziegłowy 2017

 

Coroczne święto naszej społeczności jakim są Dni Gminy i Miasta Koziegłowy odbyło się 22-23 lipca na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

To wspaniałe wydarzenie otworzył korowód prezentujący, zabytkowe samochody, motocykle i samochody tuningowe. W tym roku mogliśmy podziwiać rekordową liczbę pojazdów, było ich blisko 90, zachwycały swoim urokiem i wdziękiem, przyciągały spojrzenia widzów, budząc uznanie dla ich właścicieli.

Korowód punktualnie o 16.30 wyjechał z placu targowego i przejechał ulicami miasta, aby zaprezentować się mieszkańcom Gminy Koziegłowy, po czym zajechał do Centrum Rekreacji, gdzie można było obejrzeć pojazdy z bliska, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także porozmawiać z ich właścicielami.

Samochody oraz motocykle zmierzyły się w III edycji Konkursu Moto-Legendy. Nagrodzono ponad 40 pojazdów i ich właścicieli, natomiast w dziesięciu głównych kategoriach zwyciężyli:

Miss Moto Legendy Cadillac Deville z 1978r - Sebastian Kciuk 

Miss Prezentacji  Warszawa 223 z 1971r - Jan Hyla 

Miss Gracji  Mercedes z 1969r - Dariusz Bulski

Najstarszy Polski Samochód  Syrena 150L z 1977r - Michał Gil

Najstarszy Samochód Parady  Adler z 1932r - Krzysztof Blachnicki

Miss Tuning Honda EM II z 2002r Michał Wróbel 

Mister Tuning  GAZ 69 z 1969r - Stanisław Będkowski

Miss Kreatywności Fiat 126p z 1994r - Marcin Skorek

Motocykl Parady  Suzuki Valusia z 2001r - Marek Kosiński

Najstarszy Motocykl Parady  DKW NZ 350 z 1942r - Norbert Tomczyk

Piękne, zabytkowe i tuningowane samochody zostały docenione przez Jury, warto podkreślić, że wielki wkład w organizację Moto Legend w Koziegłowach wnosi Pan Michał Czarnecki oraz Bartosz Bartkiewicz.

Obchody Dni Gminy i Miasta Koziegłowy rozpoczęły się od uroczystego Hejnału (napisanego specjalnie na okoliczność Gminnego Święta) wykonanego przez Gminą Orkiestrę Dętą z Koziegłów.

Potem nastąpiło przekazanie klucza do bram miasta. Klucz przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK Renata Garleja na ręce Krystyna i Krystyny z Koziegłów.

Po uroczystej inauguracji odbył się koncert Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Kapelmistrza – Henryka Nowaka.

Pierwszy dzień Gminnego Święta przebiegł pod znakiem tanecznego szaleństwa. I tak w programie ,,Hity Disco Polo w Tanecznym Show” wystąpili znani artyści polskiej muzyki rozrywkowej.

Publiczność wprowadził w atmosferę dobrej zabawy zespół ,,CLARIS”, który rozgrzał słuchaczy swoimi przebojami.

Następnie na scenie zagościł zespół „Model MT & Modelinka” dający wyborne show muzyczne.

W tak doskonałym nastroju publiczność oczekiwała występu gwiazdy sobotniego wieczoru – Zespół ,,AFTER PARTY”.

Na występ grupy czekało setki osób, publika dopisała i znów w Koziegłowach zagościły tłumy fanów muzyki Disco Polo. Show ,,AFTER PARTY” był przesiąknięty dawką energetycznej muzyki, przy znanych hitach tj. „Ona lubi pomarańcze”, ,,Nie daj życiu się”, „Wciąż na Ciebie czekam” bawili się uczestnicy Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

Zabawę taneczną dla mieszkańców kontynuował zespół ,,HELLO”, który taneczną muzyką bawił publiczność do późnych godzin wieczornych.

Dzień drugi przywitał nas deszczem, dlatego powstało małe opóźnienie i nieznaczne skrócenie programu Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

Jako pierwsza wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc. Młodzi muzycy pod batutą nowego dyrygenta Wojciecha Pompki i jego brata Piotra Pompki dali wspaniały popis swoich umiejętności muzycznych w utworach t.j.: ,,Pochód”, „ Lornetka”, „ Takie jest życie”. Premiera w nowej odsłonie orkiestry zachwyciła liczną publiczność, a wyrażeniem tego uznania były dwukrotne bisy.

Następnie na scenie pojawili się, Laureaci III Festiwalu ,,Sceny dla Ciebie”, których do występu przygotowała Instruktor MGOPK Pani Anna Łuszczyk – Matyja. Młodzi artyści zaśpiewali licznie zgromadzonej publiczności przygotowane przez siebie utwory. Kunszt i talent naszej młodzieży napawa dużym optymizmem. To są prawdziwe talenty, gratulujemy naszym wykonawcom: Paulina Musialik, Nadia Cesarz, Karolina Garleja, Kinga Żak, Wiktoria Cesarz, Amanda Kaim, Wiktoria Kijanka, Adrianna Pala, Szymon Matyja, Klaudia Jagoda, Patrycja Krzan, Angelika Krajewska.

Kolejną atrakcją programu był występ Pań z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zaprezentowały się nam w tanecznym Show, oraz pokazie mody. Odważne kreacje, satyra w połączeniu z pięknymi Paniami dały nie lada widowiskowe, które zapamiętamy na długo. Nowy taniec przygotowany przez naszą Panią Dyrektor Renatę Garleje wywar ogromne wrażenie oraz solowe popisy mody wyreżyserowane przez Panią Choreograf Beatę Gwardyś z narracją Pana Marcina Gwardysia. Panie rozbawiły publiczność do przysłowiowych łez. Gratulujemy licznych talentów Naszych Pani z Koziegłowskiego Uniwersytetu III Wieku.

Przed godz 19.00 przed publicznością pojawili się wyjątkowi goście, a mianowicie Bernadeta Kowalska i Przyjaciele . Na ten występ czekała już ta nieco starsza publiczność, która przybyła do Centrum Rekreacji przy MGOPK bardzo licznie.

Około 21.00 pojawił się na scenie Aleksander Martinez finalista programu „Mam talent”,który swym głosem oczarował wprost publiczność, piosenka „ Bo do tanga trzeba dwojga „ Budki Suflera w wykonaniu artysty przejdzie do historii.

Kiedy na estradzie pojawiła się gwiazda wieczoru zespół „ VIDEO”, który w swym repertuarze ma znane hity tj: ,,Wszytko jedno” , ,,Papieros”, ,,Ktoś nowy”. Pod sceną zebrał się tłum fanów jakiego Gmina Koziegłowy jeszcze nie widziała. Wokalista Zespołu – Wojciech Łuszczykiewicz porwał publiczność swoim głosem i charyzmą. Zaprosił także (co bardzo spodobało się publiczności) na scenę kilka osób, które zaśpiewały z nim jeden z utworów. Po koncercie bardzo chętnie i długo Zespół rozdawał autografy i fotografował się z fanami.

Zwieńczeniem Święta Gminy był pokaz sztucznych ogni, który pożegnał mieszkańców i gości, kończąc tym samym Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez naszych sponsorów, a oto oni:

Sponsor Strategiczny:

-Żywiec Zdrój S.A.

-Firma Sona

-Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy ,,Zacisze”

Sponsor Główny:

-Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

-Hotel Karczma Stary Młyn

-Delikatesy Centrum

-Sonic

-Orion

-Toyland

-SŁOTPOL

-Odlewnia PRESS

-PHU Odys

-TOYLAND

-SOFI

-Stary Młyn

Sponsor Wspierający:

-Karczma Czardasz

-GAW-TRANS

-Gminna Spółdzielnia „SCH”

-Firma Roxebut

-PPHU Danex

-PPH Roma

-Józan

-Matpol

-Hotel Kukubara Bowling & Center

-Wanat Meble

-Marel

-Hotrl Iibs

-Hotel Kinga

-Żywiec Zdrój S. A.

-Protector

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok na kolejne obchody Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

VIDEO-RELACJA