IV Turniej Sołectw

W niedzielne popołudnie, 9 lipca w Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach odbył się już IV Turniej Sołectw ,,Jak dobrze mieć sąsiada”. I tym razem to wydarzenie niosło ze sobą bardzo wiele emocji.

W tym roku na strat zgłosiło się 16 sołectw: Cynków, Koziegłówki, Lgota Górna, Lgota Mokrzesz, Lgota Nadwarcie, Markowice, Mysłów, Mzyki Nowa Kuźnica, Osiek, Pińczyce Postęp, Rosochacz, Rzeniszów, Wojsławice, Winowno.

Na początku imprezy cały, kolorowy korowód złożony z zawodników i kibiców ruszył z Koziegłowskiego rynku wprost do Centrum Rekreacji i tam na scenie wszyscy uczestnicy turnieju zaprezentowali się przed lokalną publicznością.

O godzinie 15.45 drużyny przystąpiły do zmagań, a trzeba podkreślić, że konkurencje w tym roku były wymagające i pomysłowe, nie jednokrotnie uczestnicy musieli się wykazać dużą zręcznością.

Emocje rozgrzewały wszystkich, a doping nie milkł. Gdy sołectwa dotarły do ostatniej konkurencji wszyscy wstrzymali oddech. Rzut jajkiem na odległość był bardzo ryzykowny, ale wykonany poprawnie na dużą odległość mógł zapewnić drużynie wiele punktów i przyczynić się do zdobycia upragnionego podium. Ważne więc było rzucenie jajkiem w taki sposób, żeby druga osoba złapała jajko nie rozbijając go.

Wielu próbowało ale, jedynym sołectwem, które zaliczyło dystans 15m był Mysłów który w konsekwencji przypieczętował swoje zwycięstwo.

Po tej konkurencji wszystko było wiadomo. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Mysłowa, drugie zaszczytne miejsce przypadło Sołectwu Winowno, natomiast trzecie miejsce otrzymały Mzyki. Nagrody wręczali: Wice Burmistrz GiM Koziegłowy Piotr Kołodziejczyk oraz Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury Pani Renata Garleja.

Po raz kolejny Gmina Koziegłowy pokazała, że relacja sąsiedzkie i wspólne działania są ważne i potrzebne. Dla organizatorów to kolejne wyzwania za rok, aby poziom konkurencji wzrastał, bo takie są oczekiwania i ambicje naszych uczestników.

VIDEO-RELACJA