Projektowanie małych i dużych ogrodów

 

Pod takim tytułem odbyło się 7 kwietnia kolejne spotkanie miłośników własnych, przydomowych ogrodów. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu ,,Ogród tworzy się przez całe życie”.

Warsztaty poprowadziła p. Dominika Puszczewicz z firmy Natura& Człowiek Szkółka Drzew

i Krzewów z Koziegłów. Pani Dominika już kolejny raz podpowiada jak stworzyć ogród marzeń, na co trzeba zwrócić uwagę, aby stworzone miejsce było oazą spokoju, cieszyło oko i służyło przez długie lata.

Omawiano najnowsze trendy w projektowaniu ogrodów, jakie trzeba spełnić podstawowe założenia aby sprostały naszym oczekiwaniom. Jak wykorzystać ukształtowanie terenu podczas projektowania. Na co zwrócić uwagę przygotowując stanowiska nasadzeń.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się również na co trzeba zwrócić uwagę kupując rośliny. Poruszono również ważne kwestie dotyczące pielęgnacji roślin, nawożenia, cięć.

Uczestnicy spotkania nie tylko z uwagą wysłuchali wykładu wzbogaconego prezentacją multimedialną ale mieli również wiele pytań dotyczących już istniejących u nich ogrodów.

Wiedza wyniesiona ze spotkania pozwoli w bardziej efektywny sposób zagospodarować własny kawałek przestrzeni, miejsca do odpoczynku i zabawy. Po prostu miejsca gdzie chce się być.