Na „5” z Kulturą, w MGOPK w Koziegłowach – poezja śpiewana z Maciejem Rudlickim

Zainaugurowano kulturalną ucztą dla wszystkich miłośników sztuk wszelakich.

31.03.2017 r. rozpoczęliśmy muzyczną ucztę, dla wielbicieli poezji śpiewanej, w piątkowy wieczór, przygotowany w ramach cyklu – Na „5” z Kulturą, w MGOPK w Koziegłowach.

Przy dźwiękach gitary, rozbrzmiewała poezja śpiewana w wykonaniu Macieja Rudlickiego,. Twórczość ta była pełna refleksji, a także zadumy nad życiem oraz upływającym czasem, liryczna, dojrzała.

Maciej Rudlicki to częstochowianin utalentowany literacko i muzycznie. Od kilku lat związany jest z klubem literackim „Metafora” oraz ze Stowarzyszeniem „Pokolenia”. W czasach studenckich Maciej Rudlicki występował w grupie Impuls z Markiem Jackowskim, późniejszym współtwórcą grupy Maanam.

W ubiegłym roku ukazała się debiutancka płyta Macieja Rudlickiego „Tak płynie czas…”. Trafiło na nią aż 19 utworów, wśród nich m.in. „Dokąd prowadzisz mnie życie”, „Ulica Focha”, „Jesienny bal”, „Schowane szczęście” czy „Niezmiennie ci sami”. Autorem muzyki i tekstów do wszystkich piosenek jest Maciej Rudlicki. Teksty piosenek artysty oraz jego opowiadania ukazały się w zbiorowych tomikach „W przestrzeni myśli” i „To. co ważne”.

Nastrojowy pełen wspomnień wieczór upłynął we wspanialej, niepowtarzalnej atmosferze. Było to także spotkanie ludzi, których łączy wrażliwe odbieranie piękna i świata.