Rysujące roboty w Pracowni Orange

Na początku stycznia Fundacja Orange ogłosiła niezwykły konkurs. Wygrać można było jeden z pięciu niesamowitych warsztatów DigiKids ufundowanych przez Fundację Digital University, która zajmuje się edukacją w zakresie nowych technologii. Warunek uczestnictwa w konkursie był tylko jeden, należało wysłać formularz zgłoszeniowy zawierający zwięzłą odpowiedz na pytanie: „Dlaczego mamy przeprowadzić warsztaty w waszej Pracowni Orange?”

Zadanie z pozoru łatwe, ale konkurencja ogromna, bo aż 77 pracowni istnieje w Polsce. Na szczęście dzięki staraniom opiekuna pracowni Niny Kulak-Frączek na ogłoszonej 26 stycznia liście zwycięzców znalazła się Pracownia Orange Lgota Mokrzesz.

Razem z dziećmi wybraliśmy warsztaty DigiKids- Rysujące roboty. W środę 15 marca w naszej pracowni dzięki Fundacji Digital University pojawił się pan Damian z firmy Roboteco z pojemnikami wypełnionymi klockami Lego. Uczestnicy warsztatów przy pomocy instrukcji budowali z nich rysujące roboty- długopisy, które po drobnych udoskonaleniach naszych młodych inżynierów przybierały formę pistoletów, długopisów z podpórką lub innych dziwactw. Ważne jednak było to, iż po podłączeniu silniczka pisały, rysowały dzięki zainstalowanym mazakom. Następnie chłopcy mając do dyspozycji plastikowy kubeczek, trzy lub cztery mazaki i taśmę klejącą tworzyli własne rysujące roboty, do których doczepiali silniczki. Wszyscy wspaniale się bawili, widać było, iż interesują się tymi zagadnieniami, praca szła im bardzo sprawnie. Sensację wzbudziła niezwykła drukarka, którą przywiózł Damian. Wykonana była w całości z klocków Lego, chłopcy mogli ją włączyć i wydrukować parę kresek i kropek.

Dziękujemy Fundacji Orange i Digital University za możliwość uczestniczenia w tych warsztatach.