Bal Mecenasa Kultury 2016

18 lutego 2017 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ,,Zacisze” w Rzeniszów – Łazy odbył się Bal Mecenasa Kultury 2016.

Miniony rok kulturalny jest już za nami, bez zaangażowania i udziału ludzi dobrej woli nie udało by się zrealizować tak wielu interesujących i różnorodnych działań kulturalnych.

Tegoroczna gala jest wyrazem podziękowania ze strony Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki oraz Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renaty Garleji za wsparcie i udział przy kreowaniu działań o charakterze kulturalnym na rzecz społeczności Gminy i Miasta Koziegłowy.

Wieczorem o godzinie 18.00 zaproszeniu goście zgromadzili się na sali aby wspólnie podsumować osiągnięcia minionego kulturalnego roku.

Kapituła w składnie: Renata Gerleja – dyr MGOPK, Monika Skrobarczyk- Radna GiM Koziegłowy, Grażyna Sitek- Radna GiM Koziegłowy, Grzegorz Pietrzyk – Radny GiM Koziegłowy, Antoni Łuszczyk -Radny GiM Koziegłowy, Krzysztof Suliga- Urząd GiM Koziegłowy wyłoniła z pośród zgromadzonych gości Mecenasów Kulturalnych 2016.

W karnawałowym nastroju nastąpiła pierwsza nominacja w kategorii Sponsor Finansowy nominowanymi zostali:

1. Fabryka WOMIR-SPA

2. Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

3. Firma SoNa Halina i Marian Nawrot – Koziegłówki

4. PPHU ORION – Marek Laudecki Poraj

5. PPHU MEBLE WANAT Woźniki

6. Jurajska Sp.zoo- Postęp

7. Markopolo Sp. J- Jolanta, Piotr Chabzda- Delikatesy Centrum – Koziegłowy

8. Firma TOYLAND- Alicja Ryszard Jadowscy Koziegłowy

9. Restauracja EM- Elżbieta, Marek Wróbel Koziegłowy

10. PPHU ADAL- Adam Gil Koziegłówki

11. Hotel Stary Młyn – Kinga Tylkowska, Jerzy Flacha- Koziegłowy

12. PHU ODYS- Beata, Włodzimierz Zemła- Siedlec Duży

13. PPHU Sonic- Grażyna, Marian Sojscy – Koziegłowy

14. PPH SOFI- Zofia Dyrda Koziegłowy

15. Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska” – Koziegłowy

16. PPHU ART. TRANS- Artur Potempski – Koziegłowy

17. PPHU DANEX – Danuta, Krzysztof Guznowscy Koziegłowy

18. PPH ROMA- Romualda, Witold Barczyk – Koziegłowy

19. PPH WTÓREX- Zbigniew Witos Koziegłowy

20. Firma Protecktor

Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów, wyróżnień przyszedł czas na kolejny punk programu artystycznego.

Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się solistka Adrianna Pala w piosence Irena Kwiatkowskiej ,,Roztańczone nogi”. Młoda artystka wprawiła widownie w zachwyt, a jej show zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Następne nominacje w kategorii Sponsor Rzeczowy otrzymali:

1. Ośrodek Szkoleniowo- Wypoczynkowy ,,Zacisze” – Rzeniszów Łazy

2. GAW-TRANS Janusz Gawliński Gniazdów

3. Hotel Czardasz- Bogusława Merta Koziegłowy

4. Green Salon SPA – Myszków

5. Salon Fryzjerski DUET – Iwona Sroka -Myszków

6. Studio Urody KAMEA Agnieszka Madejczyk – Koziegłowy

7. PPHU BELLA-BIS – Jarosław Szyja- Koziegłowy

8. FH ,,Grześ” Renata Jagielska- Koziegłowy

9. ULA STYL- Urszula Bryłka Koziegłowy

10. ZPH EKKS Ewa, Krzysztof Kuwak Rzeniszów

11. FH SADOWNIK Włodzimierz Rebane Myszków

12. PH ,,Jola” Jolanta Błońska Koziegłowy

13. Zakłady Mięsne ,,Józan” Anna Kaczorowska Rzeniszów

14. Perfumeria DOUGLAS

15. Piękne Sukienki- Anna Kurzak

16. Natura& Człowiek Centrum Ogrodnicze Dominika Puszczewicz Koziegłowy

17. FHU Julia Sklep Odzieżowy – Agata Kluza- Koziegłowy

18. Piekarnia Mariusz Paliga Koziegłowy

19. Mariusz Chrząstek

20. Firma MONA – artykuły szkolne

21. Producent Zniczy Barbara, Krzysztof Bubel

22. AMIGO Ranczo

23. Hotel ,,Kinga” Żarki Letnisko

24.Kukubara Bowling Center Myszków

25. Natura House Myszków

26. Tauron

27. ROXEBUT Dariusz Stuła Mysłów

Za propagowanie kultury w Kategoria Animator Kultury nominowani zostali:

1. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach

2. Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Za bezinteresowną pracę na rzecz działań kulturalnych, Kategoria – Altruista nominowani zostali:

1. Iwona Chmurzewska

2. Michał Czarnecki – Moto Legendy

3. Bartosz Bartkiewicz- Tuning Team

4. Aleks Jarmuła

5. Alicja Zielińska

6. Marcin Musiał

7. Jakub Musiał

Za wsparcie działań kulturalnych – Kategoria ,,Pomocna Dłoń” nominowani zostali:

1. Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Oświaty Samorządowej w Koziegłowach

2. Zespół Usług Komunalnych w Koziegłowach

3. Ochotnicza Straż Pożarna w Koziegłowach

4. Firma Osikowa Dolina

5. ZS im Agaty Mróz- Olszewskiej Lgota Górna

Po ogłoszeniu nominowanych w siedmiu kategoriach, na sali rozpoczął się Koncert ,,W krainie Operetki i Musicalu” w wykonaniu znakomitych artystów: Naira Ayvazyan, Oskara Jasińskiego, Piotra Koprowskiego, Grażyny Griner. Piękne głosy i barwne poczucie humoru rozweseliło gości i wprawiło w doborowy nastrój.

Po przedstawieniu Nominowanych osób przyszedł czas na wręczenie Statuetek; Złotych Koziołków, Srebrnych Laurów, które zostały specjalnie wykonane na tą wyjątkową okazję oraz medali złotych, srebrnych i brązowych.

W Kategorii Sponsor Finansowy nagrodzeni zostali:

Złote Koziołki   - Fabryka WOMIR-SPA 
Złote Koziołki- - Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie 
Złote Koziołki- Firma SoNa Sp. z oo  Koziegłówki pp. Halinai Marian Nawrot 
Srebrny Laur- Jurajska Sp. zoo Postęp 
Brązowy medal - PPHU ORION p. Marek Laudecki Poraj 
Brązowy medal - PPHU MEBLE WANAT Woźniki 
Brązowy medal- Restauracja EM Elżbieta i Marek Wróbel Koziegłowy
Brązowy medal- Markopolo Sp.J Delikatesy Centrum Koziegłowy,  Jolanta, Piotr Chabzda 

W Kategorii Sponsor Rzeczowy nagrodzeni zostali

Złote Koziołki – Ośrodek Szkoleniowo- Wypoczynkowy ,,Zacisze" Rzeniszów- Łazy 
Srebrny Laur - F.H SADOWNIK p Włodzimierz Rebane Myszków 
Srebrny Laur- GAW-TRANS p. Janusz Gawliński Gniazdów 
Brązowy medal- Zakłady Mięsne ,,Józan" p. Anna Kaczorowska Rzeniszów

W Kategorii Animator Kultury:

	Tytuł Animator Kultury Złote Koziołki otrzymuje: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach 
Brązowy medal- Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku 

W Kategorii Altruista:

Zloty medal: p. Aleks Jarmuła
Złoty medal: p. Marcin Musiał
Złoty medal: p. Jakub Musiał 
Srebrny medal- p. Iwona Chmurzewska
Srebrny medal- Alicja Zielińska 
Brązowy medal - p. Michał Czarnecki
Brązowy medal  -p. Bartosz Bartkiewicz 

W Kategorii ,,Pomocna Dłoń”:

Złote Koziołki- Zespół Usług Komunalnych w Koziegłowach 
Srebrny Laur- Firma Osikowa Dolina 
Srebrny Laur - ZS im Agaty Mróz- Olszewskiej Lgota Górna 
Brązowy medal- Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Oświaty Samorządowej w Koziegłowach 
Brązowy medal- Ochotnicza Straż Pożarna w Koziegłowach 

Poza wyżej wymienionym kategoriami na tegorocznej gali Mecenasa Kultury 2015 wręczono statuetki Mentora Kultury dla:

Złote Koziołki- Jadwiga Wiśniewska- Poseł do Parlamentu Europejskiego 
Złote Koziołki   Mariusz Trepka- Wicewojewoda Śląski 
Złote Koziołki  Jacek Ślęczka - Burmistrz GiM Koziegłowy 
Złote Koziołki -Joanna Ścigaj- Wójt Gminy Janów 
Złote Koziołki- Ks. dziekan Tomasz Nowak 

Ponadto w tym roku Kapituła postanowiła przyznać wyróżnienia w kat. DONATOR.

Złote Laury powędrują do :

Piotr Kołodziejczyk- vice- burmistrz GiM Koziegłowy

Joanna Kołodziejczyk – Przewodnicząca Rady GiM Koziegłowy

Zofia Jakubczyk – Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie

Bernadetta Niemczyk- Przewodnicząca Rady Krajowej KGW

Jacek Ślęczka – Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy

Wiesława Machura- Radna Powiatu Myszkowskiego

Dorota Kaim- Hagar – Radna Powiatu Myszkowskiego

Mariusz Morawiec- Radny Powiatu Myszkowskiego

Warto jeszcze odnotować jedno doniosłe wydarzenie, które na naszych oczach staje się pomału tradycją balu. Gdy zbliżała się północ pięć par stanęło do rywalizacji o tytuł Królowej i Króla Balu Mecenasa Kultury 2016. Komisja w składzie: Zenon Jarecki – Radny GiM Koziegłowy, Mariusz Morawiec – Radny Powiatu Myszkowskiego, Adam Piekarczyk – właściciel Ośrodka Wypoczynkowego ,,Zacisze” Rzniszów-Łazy, Adam Gil – właściciel firmy ,,ADAL” z Koziegłów, Zbigniew Witos – właściciel firmy WTÓREX z Koziegłów, oceniała tańczące pary.

W tym rywalizacja odbywała się przy muzyce filmowej.

Po tanecznych popisach komisja ostatecznie wydała werdykt. Królową i Królem Balu Mecenasa Kultury 2016 zostali: Katarzyna Dębska – Dyrektor Fabryki WOMIR-SPA w Rzeniszowie, Marcin Ciućka – Kierownik Techniczny Fabryki WOMIR-SPA w Rzeniszowie którzy przyodziali piękne stroje króla i królowej balu ufundowane przez Urszulę Bryłka z Ula Styl z Koziegłów oraz MGOPK w Koziegłowach.

Król i Królowa Balu do białego rana godnie pełnili swoje obowiązki wprowadzając traktaty i zarządzenia obowiązujące tej nocy.

Burmistrz GiM Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, gościom, laureatom Balu Mecenasa Kultury 2016 za wkład w życie kulturalne gminy Koziegłowy. Dziękujemy za przychylność, wsparcie i pomoc przy organizacji wielu inicjatyw kulturalnych w naszej gminie.

Pani Dyrektor MGOPK Renata Garleja z całego serca dziękuje za współfinansowanie tego przedsięwzięcia:

-PP Sylwii i Adamowi Piekarczyk właścicielom Ośrodka Szkoleniowo- Wypoczynkowego ,,Zacisze” to tutaj mamy przyjemność gościć Państwa na tegorocznej Nominaci i Balu Mecenasa.

-Firma SoNa Halina i Marian Nawrot za produkty rybne

-Jurajska Sp. ZOO Postęp za zimne napoje

-Firma ,,Sadownik” Włodzimierz Rebane za produkty warzywno- spożywcze

-Zakłady Mięsne ,,Józan” Anna Kaczorowska za produkty mięsne

-Z.P.H. EKKS Ewa, Krzysztof Kuwak za produkty spożywcze

-Ula- Styl, Urszula Bryłka , dziękujemy za piękną suknię dla Królowej Balu

-Firma ROXEBUT Dariusz Stuła za produkty alkoholowe

-P.H Jola Jolanta Błońska za produkty spożywcze

-Kołom KGW za smakowite ciasta